Niedawno pojawił się kolejny raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu. Niestety prognozy specjalistów nie są najlepsze. Jeśli emisja gazów cieplarnianych nie zostanie ograniczona, to grozi nam katastrofa klimatyczna! To bardzo poważna sytuacja!

Musimy ratować nasze środowisko!

Jak podaje portal Interia, największy średni poziom emisji gazów cieplarnianych odnotowano w latach 2010 – 2019. Na szczęście od tego czasu tempo wzrostu poziomu znacznie spadło dzięki działaniom na rzecz środowiska. Okazuje się, że potrzeba dalszych działań, aby chronić naszą planetę.

W raporcie zaznaczono, że osiągalne jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych aż o połowę, do 2030 roku. Dzięki temu uda nam się uniknąć katastrofy klimatycznej, jednak będzie to wymagało wielu, poważnych zmian w sektorze energetycznym.

Dzialania należy podjąć teraz!

Co więcej, specjaliści zwracają uwagę na fakt, że aby ocieplenie klimatu nie przekroczyło poziomu 1,5 stopnia Celsjusza na rok, niezbędne jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o około 43%. Największą rolę odgrywa tutaj ograniczenie emisji metanu, o nawet 33%!

- Jeśli chcemy ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5 st. C, to albo teraz, albo nigdy. Bez natychmiastowej i głębokiej redukcji emisji we wszystkich sektorach, będzie to niemożliwe – zaznaczył współprzewodniczący III Grupy Roboczej IPCC - Jim Skea.

Czy społeczeństwu uda się zatem zahamować ocieplenie klimatu i podejmiemy odpowiednie działania, aby ratować nasze środowisko?

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA ANTENIE POLSAT NEWS. DZIENNIKARZE POSTANOWILI WYKORZYSTAĆ SŁOWA AMBASADORA ROSJI W POLSCE PRZECIW NIEMU. CZY BĘDZIE ODPOWIEDŹ

PRZYPOMNIJ SOBIE: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSĘ NA DODATKOWE SPORE PIENIĄDZE! WIADOMO JUŻ, KTO MOŻE LICZYĆ NA SOLIDNY ZASTRZYK GOTÓWKI. TRZEBA SPEŁNIAĆ PEWNE WARUNKI

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU