Dziś minęły trzy tygodnie od kiedy w Ukrainie wybuchła wojna. Mimo, że wojska ukraińskie spisują się bardzo dobrze i nieustannie bronią swojego terytorium, wiele niewinnych osób ginie z rąk agresora.

Padły mocne słowa!

Jak przypomina portal Super Express, kilka dni temu, dokładnie 15 marca do Kijowa wybrała się delegacja, w której skład wchodził premier Mateusza Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz premierzy Czech i Słowenii.

Podczas spotkania z prezydentem i premierem Ukrainy, politycy zapewnili o nieustannym wsparciu i pomocy humanitarnej. Co więcej, ze strony Jarosława Kaczyńskiego padły mocne słowa!

Polityk udzielił obszernego wywiadu dla Super Expressu

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że według niego do Ukrainy powinna przybyć misja pokojowa z ramienia NATO lub innej, dużej i międzynarodowej organizacji. Teraz Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla Super Expressu, w którym wyjawił kilka szczegółów.

- W Kijowie padło wiele ważnych słów, ale sądząc po reakcjach najważniejsze było wezwanie NATO do rozpoczęcia misji pokojowej na Ukrainie. Potrzebuje tego dziś Ukraina, Europa i cały demokratyczny świat – mówił Jarosław Kaczyński.

Polityk zaznaczył także, że niezbędne jest natychmiastowe zatrzymanie terroru, jakiego dopuszcza się Rosja.