Jedną z najważniejszych informacji, jakie pojawiały się wczoraj w mediach na całym świecie, była wizyta premierów Polski, Słowenii oraz Czech w Kijowie. Politycy zdecydowali się na podróż do oblężonego miasta, aby zasygnalizować, że Ukraina może na nich liczyć.

Wczoraj w Kijowie miało miejsce niezwykle ważne spotkanie

Jak podaje portal Radio Zet, wczoraj wieczorem odbyło się spotkanie premierów, którzy przybyli do Kijowa, z prezydentem Ukrainy – Wołodymyrem Zełenskim. Prezydent okupowanego kraju nie krył wdzięczności dla pomocy, którą otrzymuje od swoich sąsiadów.

- Jestem przekonany, że z takimi przyjaciółmi, z takimi krajami, sąsiadami, partnerami rzeczywiście damy radę i zwyciężymy - mówił prezydent Ukrainy podczas spotkania.

Mocne słowa prezydenta Ukrainy. Polityk nie kryje wdzięczności dla sąsiadów

Co więcej, Zełenski dodał, że Ukraina bezgranicznie ufa krajom, które zaoferowały jej największą pomoc. Zaznaczył, że wierzy, że wszystkie sankcje, które zostały nałożone na Rosję, finalnie przyniosą oczekiwany skutek. Prezydent Ukrainy jest pełen nadziei, że wspólnie podjęte działania, umożliwią powrót do bezpieczeństwa i wpłyną na poprawę przyszłości Ukrainy.