Dziś w Sejmie trwają obrady nad ustawą o obronie ojczyzny, która po raz pierwszy została zaprezentowana zaledwie kilka dni temu. Jej twórcami jest Jarosław Kaczyński oraz Mariusz Błaszczak – szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

To bardzo ważne decyzje dla całego kraju!

Jak podaje portal Interia, politycy zaznaczają, że są zgodni, co do konieczności wprowadzenia ustawy i nie będą jej wstrzymywać. Opozycja chce wprowadzić zaledwie kilka poprawek i jak najszybciej przyjąć ustawę.

- Będziemy nad nią pracować w komisji - chcielibyśmy, żeby to była nadzwyczajna komisja. Oczekujemy przyjęcia kilku kluczowych poprawek, ale tak jak powiedział przewodniczący Donald Tusk: liczymy, ze kształt tej ustawy pozwoli na jej przyjęcie przez aklamację – zaznaczył Borys Budka.

Nie ma teraz miejsca na polityczne podziały w kraju! Ustawa przejdzie w trybie natychmiastowym, już w przyszłym tygodniu

Co więcej, polityk dodał, że partia Prawo i Sprawiedliwość może obecnie liczyć na pełną współpracę przy wprowadzaniu ustawy.

Według zapowiedzi Ryszarda Terleckiego, wszystko wskazuje na to, że ustawa zostanie przyjęta już w przyszłym tygodniu. Posiedzenia mają odbyć się we wtorek oraz w środę.