Premier Mateusz Morawiecki postanowił odpowiedzieć szereg pytań za pośrednictwem na Facebooku. Szef rządu wziął udział w specjalnej sesji pytań i odpowiedzi, w której odniósł się do najtrudniejszych zagadnień gospodarczego i społecznego w obecnym czasie w Polsce.

Premier postanowił odpowiedzieć na pytania dotyczące takich spraw jak inflacja, 500 Plus, podwyżki wynagrodzeń, ceny gazu i paliw, a także oprocentowanie kredytów i stopy procentowe.

To inflacja spędza sen z powiek i Mateuszowi Morawieckiemu. Przyznał, że w tej chwili to najpoważniejszy problem gospodarczy Polski

Mateusz Morawiecki na pytanie o inflację stwierdził, że obecnie jest to zjawisko trudne do opanowania. Choć wprowadzona Tarcza Antyinflacyjna spowodowała spadek inflacji to tocząca się od 24 lutego wojna na Ukrainie wywołała tak zwaną putininflację.

Co zdaniem premiera ma sprawić, że w budżetach domowych Polaków zostanie więcej środków? Remedium ma być obniżka podatków z 17 do 12 procent.

- Większa pula środków ma się przełożyć na większe oszczędności i złagodzić problemy portfelowe obywateli – wyjawił premier podczas sesji Q&A cytowany przez „Super Express”.

Nawiązał tutaj do sytuacji w Turcji, gdzie obecnie inflacja wynosi około 60 procent, co druzgocąco wpływa na kondycję gospodarczą i nastroje społeczne kraju.

Mateusz Morawiecki/Youtube @Rynek Kolejowy
Mateusz Morawiecki/Youtube @Rynek Kolejowy

Jak informował portal "Życie Polska": LEKARZE PRZESTRZEGAJĄ PACJENTÓW PRZED POCHOPNYM WZYWANIEM KARETEK I ZAJMOWANIEM MIEJSC NA SOR-ACH. POJAWIŁ SIĘ APEL O „UNIKANIE NARAŻANIA DZIECI”

Przypomnij sobie: GŁÓWNY INSPEKTORAT FARMACEUTYCZNY PILNIE WYCOFUJE ZNANY PREPARAT. LEK JEST CZĘSTO STOSOWANY NIE TYLKO U DOROSŁYCH, ALE I DZIECI. DLACZEGO TAK SIĘ STAŁO

Portal "Życie Polska" pisał również: KASIA CICHOPEK MA DUŻE PROBLEMY PRZEZ ZAWIROWANIA W SWOIM ŻYCIU PRYWATNYM. NAJNOWSZE DONIESIENIA NIE SĄ OPTYMISTYCZNE. CZY TO KONIEC KARIERY W TVP

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ROSJA POCZYNA SOBIE CORAZ ODWAŻNIEJ! DO MEDIÓW TRAFIŁY PORAŻAJĄCE SŁOWA SKIEROWANE DO ZACHODNICH PRZYWÓDCÓW. CZY POLSKA MA POWAŻNE POWODY DO NIEPOKOJU