Jak informuje serwis Super Express, sondaż wyborczy, który właśnie znalazł się w Internecie nie jest zbyt korzystny dla polityków Zjednoczonej Prawicy, szczególnie Prawa i Sprawiedliwości. Choć w marcu partia rządząca mogła poszczycić się poparciem na poziomie prawie 38 procent to dziś sprawuje wyraźny spadek procentowy - w tej chwili oddać 35,4 procent badanych. Sondaż został przeprowadzony na zlecenie Super Expressu, a agencją, która go poprowadziła jest Instytut Badań Pollster.

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę to kto miałby szanse na wygraną? Okazuje się, że obecna sytuacja gospodarcza i rosnąca w zawrotnym tempie inflacja, a przez to drożyzna wpływają na nastroje społeczne. Duży wpływ ma opinie o rządzie ma również rynek pracy, a zasadniczo duże zawirowania na nim.

Kto dzisiaj mógłby wygrać wybory? Prawo i Sprawiedliwość nie ma powodów do radości. Najnowszy sondaż wyborczy trafił do sieci

W sondażu wyborczym przeprowadzonym na zlecenie Super Expressu PiS może wciąż cieszyć się pozycję lidera dla partii rządzącej wyraźnie stopniało. W tej chwili na drugim miejscu pracuje się Koalicja Obywatelska uzyskując wynik 26,5 procenta poparcia.

Trzecie najwyższe poparcie uzyskała partia Polska 2050 z wynikiem 14,1 procenta. Dużym wzrostem poparcia może cieszyć się Lewica, którą 10,1 procent wyborców. Stabilne poparcie ma również PSL z wynikiem 5,7 procent. Spadło natomiast dla partii konfederacja, która uzyskała w kwietniu tylko 5,5 procent poparcia wśród badanych.

Wsparcie wyborców dla ugrupowania Pawła Kukiza nieco urosło, jest jednak wciąż bardzo małe - to jedynie 2,1 procent poparcia.

- Czas euforii minął, przychodzi czas sprawdzianu dla rządu - mówił w rozmowie z "SE" prof. Kazimierz Kik.

Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka
Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka

Jak informował portal "Życie Polska": LEKARZE PRZESTRZEGAJĄ PACJENTÓW PRZED POCHOPNYM WZYWANIEM KARETEK I ZAJMOWANIEM MIEJSC NA SOR-ACH. POJAWIŁ SIĘ APEL O „UNIKANIE NARAŻANIA DZIECI”

Przypomnij sobie: GŁÓWNY INSPEKTORAT FARMACEUTYCZNY PILNIE WYCOFUJE ZNANY PREPARAT. LEK JEST CZĘSTO STOSOWANY NIE TYLKO U DOROSŁYCH, ALE I DZIECI. DLACZEGO TAK SIĘ STAŁO

Portal "Życie Polska" pisał również: KASIA CICHOPEK MA DUŻE PROBLEMY PRZEZ ZAWIROWANIA W SWOIM ŻYCIU PRYWATNYM. NAJNOWSZE DONIESIENIA NIE SĄ OPTYMISTYCZNE. CZY TO KONIEC KARIERY W TVP

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ROSJA POCZYNA SOBIE CORAZ ODWAŻNIEJ! DO MEDIÓW TRAFIŁY PORAŻAJĄCE SŁOWA SKIEROWANE DO ZACHODNICH PRZYWÓDCÓW. CZY POLSKA MA POWAŻNE POWODY DO NIEPOKOJU