Leszek Miller od dawna znany jest z negatywnego podejścia do polityki prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość, nie ukrywając swoich antypatii do partii rządzącej. W nowym felietonie były premier podsumowuje wyniki wyborów prezydenckich we Francji, w których porażkę poniosła sojuszniczka PiS, Marine Le Pen.

Leszek Miller postanowił odwołać się do niezwykle znanych słów Napoleona. Za ich pomocą dosadnie skomentował polityczne posunięcia Prawa i Sprawiedliwości. Czym tak mocno podpadli Leszkowi Millerowi obecni rządzący politycy? Padły mocne słowa!

Leszek Miller w najnowszym felietonie podsumowuje działania partii rządzącej w ostatnich tygodniach. Powołał się na słynne zdanie Napoleona. Co chciał przekazać?

Leszek Miller w opublikowanym na łamach „Super Expressu” felietonie na samym początku odniósł się do bieżącej sytuacji politycznej, cytując Napoleona za pomocą słynnego zdania dawnego wodza Francuzów. Zwykł on mawiać, że w polityce głupota nie jest żadna przeszkodą. W ten sposób chciał zasugerować, że polskim elitom politycznym również w niczym ona nie przeszkadza.

Przywołał również – jego zdaniem – kilka spektakularnych porażek PiS w stosunkach dyplomatycznych z Francją, a przegrana sojuszniczki PiS, czyli Marine Le Pen będzie stanowić duży problem w rozmowach między naszym państwem a Francją.

- Jak gdyby nigdy nic wysłał depeszę gratulacyjną do prezydenta Macrona, w której dał do zrozumienia, iż liczymy na dalszy dialog, gdyż – jak to ujął – „Przyszłość Europy leży w naszych rękach”. Pani Le Pen jednak przegrała wybory i wpływ pana Morawieckiego jest coraz mniejszy – zakończył swoją wypowiedź Leszek Miller, odwołując się do poczynań Mateusza Morawieckiego.

Leszek Miller/YouTube @RMF24

Jak informował portal "Życie Polska": SZYKUJE SIĘ KONFLIKT MIĘDZY EDYTĄ GÓRNIAK I MARYLĄ RODOWICZ! NA JAW WYSZŁY WIADOMOŚCI PIOSENKARKI O STARSZEJ KOLEŻANCE. DIWA MIAŁA SIĘ Z NIEJ ŚMIAĆ

Przypomnij sobie: W EUROPIE GRASUJE TAJEMNICZA I NOWA CHOROBA. JEST NIEBEZPIECZNA ZWŁASZCZA DLA DZIECI. SŁUŻBY SANITARNE PRZESTRZEGAJĄ RODZICÓW. PRZYCZYNY SĄ NIEZNANE

Portal "Życie Polska" pisał również: MARTYNA WOJCIECHOWSKA PRZEŻYŁA NIESAMOWICIE TRUDNE CHWILE PO ROZSTANIU Z PRZEMKIEM KOSSAKOWSKIM. RODZICE PODRÓŻNICZKI NIE ROZUMIELI JEGO POSTAWY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WIELE OSÓB NIE MOŻE UWIERZYĆ W TO, JAK ŻYJE DZIŚ KAZIMIERZ MARCINKIEWICZ. BYŁY PREMIER NIE MA ZAMIARU WRACAĆ DO POLITYKI. ZACZĄŁ INTENSYWNIE TRENINGI