Wojna na Ukrainie trwa już ósmy tydzień. Rosyjska inwazja przedstawia długoletnią obsesję prezydenta Putina na punkcie sytuacji prawnej Ukrainy: jego mniemanie, że tworzy ona część „Wielkiej Rosji” i obawa przed rosnącą prozachodnią gospodarką i systemem u jego południowo-zachodnich granic.

Reakcją wielu rządów, przede wszystkim w Europie, Stanach Zjednoczonych i innych krajach prozachodnich, było narzucenie wielu sankcji na Rosję, a również oferty wsparcia militarnego i dyplomatycznego Ukrainie. Tylko Unia Europejska (UE) i Wielka Brytania tworzą około 40% rosyjskiego handlu towarami i usługami.

Francuskie sprzęty użyte przez Rosjan do zgładzenia ukraińskich cywili

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez InfoCar.ua (@infocar.ua)

Według wykazanych dowodów, francuskie firmy zapewniały broń Rosji po tym, jak Unia Europejska nałożyła na Rosję w 2014 roku embargo, w tym również na broń. Od tego czasu Francja przekazała powyżej 70 licencji na wywóz sprzętu wojskowego do firm o wartości 152 mln euro.

Ministerstwo Sił Zbrojnych stwierdziło, że Francja „zezwoliła na wykonanie niektórych kontraktów zawartych przed 2014 r.”, na co przystało embargo UE w stosunku do Rosji. Według ministerstwa analogicznie zareagowały inne kraje europejskie. Kolejne licencje eksportowe, jakie ministerstwo określiło jako kontrowersyjne, takie jak te na myśliwce Mistral, nie doczekały się realizacji.

Niemniej jednak oprzyrządowanie dostarczone po 2014 roku umożliwiłoby rosyjskim siłom zbrojnym i lotnictwu unowocześnienie swoich pojazdów, w szczególności dzięki kamerom i systemom nawigacyjnym dla samolotów.

Przeprojektowane stare pojazdy bmd 3. Wbudowano nowe systemy kierowania ogniem

Tymczasem na platformie YouTube pojawił się film kanału o nazwie InfoCar#Backstage, na którym ekspert ujawnia dowody na to, że rosyjscy zbrodniarze mordują ukraińską ludność cywilną wyposażeniem militarnym pochodzenia francuskiego.

Mężczyzna zademonstrował ostrzelany cywilny samochód osobowy i wyjaśnił przyczyny tak precyzyjnego celowania.Pavlo Kashchuk , znany jako założyciel projektu infocar.ua i prowadzący kanał na YouTube o tej samej nazwie, opublikował na nim film, nakręcony po wyzwoleniu Buchy z okupantów . Pokazuje nie tylko ślady zbrodni wojennych z zabijaniem ludności cywilnej, ale także porzucony sprzęt przez wycofujące się wojska, które po nałożeniu sankcji na Rosję natrafiły na francuskie termowizory dostarczone przez Thales Group. Czy zatem dostarczone zostały wskutek zawartych umów z Rosją przed embargiem z 2014 roku, czy zostały dostarczone Rosji przez inne państwo?

Sprzęt usunięty z BMD-4M pokazuje na złamanie przez Thales Group zakazu zapewniania sprzętu podwójnego zastosowania, który może być używany do celów wojskowych. Głównie zastosowano kamerę termowizyjną, jaka pozwala dostrzec cel w mroku, Catherine FC, wyprodukowana przez tę firmę. „Podobno jedzie do rosyjskiego zakładu w Wołogdzie. To znaczy według francuskich rysunków z komponentów zakupionych od Francuzów” – stwierdził Kashchuk w filmie. — „A to tylko jeden z programów, które pozwalają zachodnim firmom omijać embargo i nadal dostarczać rosyjskiej armii zła najnowszą technologię wojskową. ”


źródło: YouTube/InfoCar#Backstage

O tym się mówi: Mało kto wie o tym, co Tomasz Kot przeżył w przeszłości. Jeden z najpopularniejszych aktorów w naszym kraju miał trudną drogę

Zerknij tutaj: Znana celebrytka nie może narzekać na dochody. Ile faktycznie zarabia Katarzyna Cichopek