Jak informuje serwis Pomponik, pracownicy TVP zaliczyli naprawdę potężną wpadkę przygotowując się do wieczornego wydania „Wiadomości”. Na pasku informacyjnym pojawiła się fraza „Debata o ukraińskim barbarzyństwie”. W trakcie trwania serwisu informacyjnego za niefortunne sformułowanie przepraszała sama prowadząca. Program jednak przerwano.

Wpadka jednak szybko została wyłapana przez internautów i stała się obiektem wielu komentarzy w mediach społecznościowych m.in. na Twitterze. Jak do tego doszło?

Skandaliczne hasło na pasku informacyjnym w „Wiadomościach” TVP. Prowadząca przerwała program i przeprosiła widzów

Edyta Lewandowska, która 11 kwietnia w poniedziałek poprowadziła to wydanie „Wiadomości” postanowiła przerwać program i przeprosić za hasło, które mogli zobaczyć widzowie na pasku informacyjnym.

- A teraz muszę państwa przeprosić za błąd na belce informacyjnej, która pojawiła się w czasie tego programu. Użyliśmy przymiotnika "ukraiński", podczas gdy chodziło nam oczywiście o "rosyjskie barbarzyństwo" – powiedziała.

Oficjalne przeprosiny znalazły się też na koncie „Wiadomości” na Twitterze. Internauci od razu zwrócili uwagę na dużą niefortunność sformułowania i to, że mogła ona wprowadzać w błąd.

Wpadki w „Wiadomościach” TVP zdarzają się dość często, co komentujący w Internecie często wytykają redakcji. Wielokrotnie dochodzi m.in. do przekręcania nazwisk ekspertów.

Jak informował portal "Życie Polska": WIELU ZASTANAWIA SIĘ, CZEMU WŁADIMIR PUTIN NIE POKAZUJE SIĘ ZE SWOIMI CÓRKAMI. EKSPERTOM UDAŁO SIĘ DOJŚĆ, DLACZEGO PREZYDENT ROSJI TAK SIĘ ZACHOWUJE

Przypomnij sobie: NA ŚWIATŁO DZIENNE WYSZŁY SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE ROZSTANIA KASI CICHOPEK I MARCINA HAKIELA. WIADOMO JUŻ, KTO ZDECYDOWAŁ SIĘ ZŁOŻYĆ POZEW ROZWODOWY

Portal "Życie Polska" pisał również: WIELE OSÓB CHCE POWROTU EDYTY GÓRNIAK DO „THE VOICE OF POLAND”. SAMA GWIAZDA MA TĘSKNIĆ ZA PROGRAMEM TVP. CZY ZOBACZYMY JĄ JAKO TRENERKĘ W NOWEJ EDYCJI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KRZYSZTOF JACKOWSKI ZADZIWIŁ WSZYSTKICH SWOJĄ NAJNOWSZĄ PRZEPOWIEDNIĄ. JASNOWIDZ TYM RAZEM MA DOBRE WIEŚCI DLA POLAKÓW! JEGO WIZJA NASTRAJA OPTYMIZMEM