Jak informuje serwis Goniec, do porażającego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w obwodzie Ługańskim. To wschodnia część Ukrainy. Według doniesień mediów, Rosjanie mieli ostrzelać cysternę z kwasem azotowym w niedalekiej odległości od miasta Rubieżne.

O sprawie poinformował za pomocą platformy Facebook Siergiej Hajdaj. Szef obwodu Ługańskiego poprosił mieszkańców, aby pod żadnym pozorem nie wychodzili ze schronów i trzymali zamknięte okna w pomieszczeniach, w których przebywają.

- Ludzie proszeni są o niewychodzenie ze schronu. Jeśli jesteś w pomieszczeniu, zamknij drzwi i okna - można dowiedzieć się z oficjalnego komunikatu.

Rosjanie ostrzelali cysternę z kwasem azotowym. To duże zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Donbasu. Co się stało?

Hajdaj napisał w mediach społecznościowych o tym, że wzmożone walki na terenach wokół Rubieżnego trwają od poprzedniego wtorku, 5 kwietnia. Sytuacja ma być niezwykle trudna, a zabite osoby są chowane pośpiesznie na podwórkach.

Wdychanie kwasu azotowego stanowi wielkie niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludności. Można w ten sposób dostać obrzęku płuc, które wywołuje później zapalenie. W kontakcie ze skórą substancja wywołuje oparzenia.

Jak informował portal "Życie Polska": WOŁODYMIR ZEŁENSKI JASNO O MOŻLIWYCH GWARANCJACH BEZPIECZEŃSTWA WOBEC UKRAINY. PREZYDENT W SWOJEJ MOWIE WYMIENIŁ M.IN. POLSKĘ. CO STANIE SIĘ DALEJ

Przypomnij sobie: MARTA KACZYŃSKA WYJAWIŁA SWÓJ SEKRET. CÓRKA PARY PREZYDENCKIEJ UTRZYMYWAŁA PEWNE WYDARZENIE W TAJEMNICY PRZEZ WIELE LAT. CO ZROBIŁA 10 KWIETNIA 2010

Portal "Życie Polska" pisał również: NAJNOWSZE INFORMACJE O RODZINIE PRZYWÓDCY ROSJI. CÓRKI WŁADIMIRA PUTINA NIE UNIKNĄ DOTKLIWYCH SANKCJI ZE STRONY ZACHODU. CO ROBIĄ MARIA I JEKATERINA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: W 6. EDYCJI „ROLNIK SZUKA ŻONY” BYŁA NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANĄ BOHATERKĄ. WIELE OSÓB ZASTANAWIA SIĘ, JAK WYGLĄDA DZIŚ ANIA STELMASZCZYK. ROBI WRAŻENIE