Jak informuje serwis „Super Express”, właśnie doszło do rozmowy telefonicznej między Władimirem Putinem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Informacja ta wyciekła za pośrednictwem serwisu Reuters, który powołuje się natomiast na swoje źródła na Kremlu. Schulz i Putin mieli dyskutować na temat dostaw gazu!

Jak udało się ustalić dziennikarzom, politycy doszli do porozumienia w kwestii płacenia za rosyjski gaz w rublach – ma to się stać tematem rozmów ekspertów z Rosji i Niemiec. Czy to może być wyłom w sytuacji zagrożenia całej Europy brakiem dostaw źródeł energii?

Putin i Scholz o dostawach rosyjskiego gazu i płatności rublami. Czy dzięki temu dojdzie do przełomu impasu na Ukrainie?

Putin, najpewniej w odpowiedzi na sankcje Zachodu, wystosował nakaz dla krajów nieprzyjaznych Rosji, aby płaciły za niebieskie paliwo w rublach. Nasi zachodni sąsiedzi, czyli Niemcy zareagowali na takie rozwiązanie niezwykle mocno, przekonując, że płatność za gaz w rublach jest czymś absolutnie niedopuszczalnym.

Później żądanie przywódcy Rosji odrzuciły też kraje G7, czyli oprócz Niemiec również Francja, Włochy, Japonia, Kanada, USA i Wielka Brytania. Jednak teraz nastąpił odwrót.

Zdaniem Reuters, Scholz miał też zapewnić Zełenskiego, że Niemcy chcą być gwarantem bezpieczeństwa dla Ukrainy. Czy chodzi tu również o aspekt wojskowy nie jest wiadome.

Jak informował portal "Życie Polska": ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA ANTENIE POLSAT NEWS. DZIENNIKARZE POSTANOWILI WYKORZYSTAĆ SŁOWA AMBASADORA ROSJI W POLSCE PRZECIW NIEMU. CZY BĘDZIE ODPOWIEDŹ

Przypomnij sobie: WIELE LAT TEMU KSIĘŻNA DIANA ZADBAŁA O PRZYSZŁOŚĆ SYNÓW. NA JAW WYSZŁY FILMY WIDEO, KTÓRE STWORZYŁA Z MYŚLĄ O SYNOWYCH. CO POWIEDZIAŁA KATE I MEGHAN

Portal "Życie Polska" pisał również: BABA WANGA LATA TEMU PRZEPOWIEDZIAŁA DUŻE ZDARZENIA Z UDZIAŁEM WŁADIMIRA PUTINA. JEJ WRÓŻBA DLA PREZYDENTA ROSJI MOŻE ZMARTWIĆ WIELU. CZY SIĘ SPEŁNI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WIELU SENIORÓW ZYSKA SZANSĘ NA DUŻE PIENIĄDZE! CZEKAJĄ SPORE PODWYŻKI, A ŚWIADCZENIA MOGĄ WZROSNĄĆ NAWET O 1200 ZŁOTYCH. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE SUMY