Jak informuje Radio Zet, w środę 16 marca na temat prezydenta Rosji, Władimira Putina postanowił w mocny sposób wypowiedzieć się prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden. Zdecydował się nazwać przywódcę Rosji publicznie zbrodniarzem wojennym. To pierwsza tak mocna wypowiedź głowy zachodniego państwa na temat prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Biden nie musiał jednak długo czekać na odpowiedź ze strony Kremla. Rosyjskie władze zareagowały na tak ostre słowa wymierzone w głowę ich państwa niemal natychmiast. Szykuje się światowy dyplomatyczny konflikt?

Władimir Putin nazwany „zbrodniarzem wojennym” przez Joe Bidena. Kreml zareagował natychmiast. To preludium do dyplomatycznej waśni między mocarstwami?

Podczas konferencji w Białym Domu Joe Biden, zapytany przez dziennikarzy o to, czy Władimir Putin jest „wojennym zbrodniarzem”, prezydent Stanów Zjednoczonych bez zawahania stwierdził, ze zdecydowanie wannie go tak nazwać. To pierwsza tak ostra wypowiedź amerykańskiej administracji. Do tej pory USA starało się zachowywać raczej wyważone stanowisko wobec tego, co dzieje się na Ukrainie.

We wtorek amerykański Senat przyjął uchwałę nawołującą do powstania śledztw międzynarodowych badających potencjalnych rosyjskich zbrodni wojennych.

Jak zareagowała na to Rosja? Rzecznik Kremla niemal natychmiast nawiązał do wypowiedzi Bidena. Zachowywał mocną, ale wciąż dyplomatyczną stronę.

Niedopuszczalna i niewybaczalna retoryka – oświadczył Dmitrij Pieskow, cytowany przez "The Guardian".

Czy to preludium do rozciągnięcia się konfliktu na skalę międzynarodową?

Jak informował portal "Życie Polska": EWA KRAWCZYK POSTANOWIŁA ZABRAĆ GŁOS W SPRAWIE NAPRAWDĘ POWAŻNYCH ZARZUTÓW POD SWOIM ADRESEM. ŻONA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA PRZEKONUJE, ŻE TO KŁAMSTWA

Przypomnij sobie: KRZYSZTOF JACKOWSKI NIE OSZCZĘDZA POLAKÓW! JASNOWIDZ OPOWIEDZIAŁ O TYM, CO ZOBACZYŁ W SWOJEJ NAJNOWSZEJ WIZJI DOTYCZĄCEJ POLSKI. TO STANIE SIĘ WIOSNĄ

Portal "Życie Polska" pisał również: WIELU Z NAS MOŻE LICZYĆ NA OTRZYMANIE DOFINANSOWANIA DO OGRZEWANIA. NIEKTÓRE OSOBY UZYSKAJĄ NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY. ILE MOŻNA OTRZYMAĆ I JAK WNIOSKOWAĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ELŻBIETA JAWOROWICZ W OSTATNIM WYDANIU „SPRAWY DLA REPORTERA” WRĘCZ NIE MOGŁA POWSTRZYMAĆ ŁEZ! HISTORIA, KTÓRĄ PRZEDSTAWIONO BYŁA BARDZO PORUSZAJĄCA