Większość z nas liczy na pokojowe rozwiązanie toczącego Ukrainę od 24 lutego konfliktu między Rosją a naszym wschodnim sąsiadem. Okazuje się, że prezydent Zełenski dąży do tego, aby podjąć rozmowę z samym Władimirem Putinem, jednak znajduje się w takim położeniu, że organizacja takiego spotkania jest praktycznie niemożliwa bez dyplomacji.

Kijów postanowił zatem wezwać międzynarodową społeczność do pomocy Ukrainie również w tej kwestii. Zełenski zwrócić się wprost do kanclerza Niemiec, Olafa Scholza, aby pomógł w organizacji spotkania i ewentualnych negocjacji. Stawia jednak warunki. Jakie?

Wołodymir Zełenski zwrócił się do międzynarodowej społeczności. Jest apel do kanclerza Niemiec. Czy będzie spotkanie Kijowa z Moskwą?

Ihor Żowkwa, czyli doradca ds. polityki zagranicznej ukraińskiego prezydenta przyznał, że Zełenski jest gotowy na rozmowę z Władimirem Putinem, jeśli organizacja spotkania byłaby możliwe w najbliższym czasie. Jednak ze strony Kremla nie słychać o tym, aby była wola rozmów pokojowych. Stąd pomysł ukraińskiej administracji w doprowadzeniu do spotkania z Putinem na neutralnym gruncie.

Zdaniem Kijowa naczelną rolę w takiej rozmowie mieliby mieć Niemcy, a konkretnie kanclerz Olaf Scholz. Zełenski stawia jednak warunki – żąda zawieszenia broni zaprzestania agresji Rosji na Ukrainę.

- Tylko wtedy możliwe są poważne negocjacje. Prezydent Ukrainy jest na nie gotowy, ale Władimir Putin - nie. Takie spotkanie powinno być zorganizowane z pomocą partnerów międzynarodowych – wyjaśnił Żowkwa, cytowany przez „SE”.

Ukraina żąda gwarancji bezpieczeństwa, aby sytuacja militarna się nie powtórzyła.

Putin/YouTube @CGTN

Jak informował portal "Życie Polska": POTĘŻNY APEL ALEKSANDRY KWAŚNIEWSKIEJ DO POLSKIEGO RZĄDU. CÓRKA BYŁEGO PREZYDENTA PROSI O POMOC WOBEC KOBIET Z UKRAINY. MÓWI, ŻE CZAS NA POMOC PAŃSTWA

Przypomnij sobie: ŚWIEŻE INFORMACJE O WŁADIMIRZE PUTINIE. WIELU ZASTANAWIA SIĘ, GDZIE PODZIAŁA SIĘ DOMNIEMANA CÓRKA PREZYDENTA ROSJI. DZIEWCZYNA MIAŁA ZNIKNĄĆ Z SIECI

Portal "Życie Polska" pisał również: OŁENA ZEŁENSKA WYSTOSOWAŁA WAŻNY LIST DO MEDIÓW NA CAŁYM ŚWIECIE. ŻONA PREZYDENTA UKRAINY PRZEKONUJE, JAK ŚWIAT BĘDZIE WYGLĄDAŁ ZA CHWILĘ. O CO CHODZI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KRÓLOWA ELŻBIETA II Z ZASKAKUJĄCYM WYZNANIEM. MONARCHINI MA JESZCZE TYLKO JEDNO MARZENIE W SWOIM ŻYCIU. W TEJ SPRAWIE POKŁADA JESZCZE WIELKĄ NADZIEJĘ