Kiedy wyjeżdżamy z domu na dłuższy urlop nierzadko mamy obawy o wiele rzeczy i sprzętów, które pozostawiamy w naszym domu. Wiele osób obawia się o to, czy ich mieszkanie nie zostanie okradzione, kiedy nieodpowiednie osoby zaobserwują, że od kilku dni stoi puste. Jednak okazuje się, że nie tylko to spędza urlopowiczom sen z powiek.

Wiele obaw przed urlopem

Szczególnie mocno obawiamy się o to, czy jedzenie pozostawione w lodówce i w zamrażalniku nie ulegnie popsuciu, kiedy np. pod naszą nieobecność zabraknie prądu. Okazuje się, że istnieje bardzo prosty sposób, aby to zweryfikować!

Po pierwsze oczywiście bardzo ważne jest, aby przed wyjazdem dokładnie przejrzeć jakie rzeczy znajdują się w naszej lodówce. Produkty żywnościowe, które mają krótki termin ważności warto oddać innym, aby uchronić je przed zmarnowaniem.

Co jednak z żywnością, którą mamy zmagazynowaną w zamrażalniku? Jak się okazuje, warto o nią zadbać w odpowiedni sposób. Jeśli chcemy mieć pewność, że pod naszą nieobecność nie doszło do zatrzymań w dostawie prądu to warto wypróbować ten prosty sposób.

Warto to wypróbować!

Jak informuje portal Goniec, aby być pewnym, że nasza żywność w zamrażalniku nie uległa popsuciu wystarczy wstawić do zamrażalnika szklankę wody i dokładnie ją zamrozić. Po zamrożeniu wody, na jej wierzchniej powierzchni układamy monetę, i znów wkładamy szklankę do zamrażalnika.

Jeśli po powrocie z urlopu zobaczymy, że moneta jest w innym miejscu, niż ją położyliśmy przed wyjazdem, oznacza to, że przez pewien czas w naszym mieszkaniu nie było prądu i produkty spożywcze uległy rozmrożeniu. Jeśli jednak jest w tym samym miejscu możemy być spokojni o świeżość naszych produktów!

Jak informował portal "Życie": KOLEJNY POMYSŁ RZĄDU NA WSPARCIE DLA EMERYTÓW! SENIORZY MOGĄ OTRZYMAĆ SPORY DODATEK DO SWOJEGO BUDŻETU

Przypomnij sobie: TAJEMNICA ZAGINIĘCIA MADELEINE MCCANN NARESZCIE ZOSTANIE ROZWIANA? NAJNOWSZE USTALENIA PRZYPRAWIŁY WSZYSTKICH O GĘSIĄ SKÓRKĘ! RODZICE BARDZO PORUSZENI

Portal "Życie" pisał również: CZY KTOŚ JESZCZE KOJARZY TĘ MŁODĄ AKTORKĘ? OLIVIA SIVELLI ZAGRAŁA W KLANIE. CO OBECNIE ROBI MŁODA AKTORKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o:TAKIEGO SPOTKANIA NIE BYŁO OD LAT! CZY BYŁY PRZYDENT STANÓW ZJEDNOCZONYCH - BARACK OBAMA SKORZYSTA Z ZAPROSZENIA JAKIE OTRZYMAŁ