Jak doskonale pamiętamy, w ubiegłym roku w naszym kraju wprowadzony został Polski Bon Turystyczny. Dzięki temu wiele rodzin mogło zapewnić swoim dzieciom wakacje, bowiem bon w kwocie 500 zł uprawniał do dofinansowania wypoczynku.

Polski Bon Turystyczny dla seniorów?

Już w ubiegłym roku Senat wyszedł z propozycją, aby Polski Bon Turystyczny mogli realizować także seniorzy. Niestety, wówczas taki pomysł nie spodobał się Zjednoczonej Prawicy.

Portal Super Express informuje, że obecnie pomysł znów wrócił do Senatu! Jak się okazuje, wczoraj został przyjęty przez aklamację i teraz trafi do Sejmu. Żadna z osób nie zagłosowała przeciwko nowelizacji ustawy, a tylko kilka wstrzymało się od głosu.

– Emeryci i renciści najrzadziej korzystają z wypoczynku, co wynika z ich sytuacji finansowej. Polscy seniorzy powinni mieć szansę wyjazdu np. do pensjonatu, szczególnie że są narażeni na zakażenie koronawirusem, a po przejściu choroby potrzebują rekonwalescencji – powiedział senator Krzysztof Kwiatkowski podczas rozmowy z dziennikarzami Super Expressu.

Kiedy będzie można z niego skorzystać?

Okazuje się, że już w te wakacje Sejm pochyli się nad projektem. Jak dodaje Krzysztof Kwiatkowski, pomysłodawca nowelizacji, Polski Bon Turystyczny dedykowany seniorom nie narazi państwa na dodatkowe wydatki, bowiem dotychczas z bonu skorzystało tylko około 25% Polaków uprawnionych do jego użycia. Nadal są więc środki do wykorzystania, które mogą zostać przeznaczone dla seniorów.

Jeśli nowelizacja ustawy zostanie zaakceptowana w Sejmie to seniorzy z Polskiego Bonu Turystycznego będą mogli skorzystać już jesienią!

Jak informował portal "Życie": TAKIEGO SPOTKANIA NIE BYŁO OD LAT! CZY BYŁY PRZYDENT STANÓW ZJEDNOCZONYCH - BARACK OBAMA SKORZYSTA Z ZAPROSZENIA JAKIE OTRZYMAŁ

Przypomnij sobie: TAJEMNICA ZAGINIĘCIA MADELEINE MCCANN NARESZCIE ZOSTANIE ROZWIANA? NAJNOWSZE USTALENIA PRZYPRAWIŁY WSZYSTKICH O GĘSIĄ SKÓRKĘ! RODZICE BARDZO PORUSZENI

Portal "Życie" pisał również: CZY KTOŚ JESZCZE KOJARZY TĘ MŁODĄ AKTORKĘ? OLIVIA SIVELLI ZAGRAŁA W KLANIE. CO OBECNIE ROBI MŁODA AKTORKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WAŻNE ZMIANY, KTÓRE DOTKNĄ MILIONY POLAKÓW. NA POCZĄTKU 2022 ROKU POJAWIĄ SIĘ ISTOTNE NOWOŚCI W PRAWIE SPADKOWYM. NIE WSZYSCY BĘDĄ MOGLI DZIEDZICZYĆ