Niektórzy świadczeniobiorcy mogą liczyć na o wiele wyższe emerytury, a także na spore wyrównania. Kto może otrzymać ekstra wypłatę od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Czy należysz do tego grona?

Ponownie wyliczono wysokość świadczeń!

Jak przypomina portal Super Express, w 2013 roku pojawiła się ustawa, za sprawą której osoby, które przeszły na wcześniejszą emeryturę otrzymały niższe świadczenie powszechne. W gronie tych osób, znalazły się przede wszystkim kobiety urodzone w 1953 roku, które zdecydowały się na przejście na emeryturę w latach 2008-2013.

W 2019 roku wyrokiem Trybunały Konstytucyjnego zmieniono tę ustawę. Od stycznia tego roku seniorzy mieli prawo do ponownego wyliczenia emerytury i uzyskania zwrotu utraconych pieniędzy. Ile osób uprawnionych do ponownego przeliczenia świadczeń faktycznie skorzystało z tej możliwości?

Nie wszyscy mogą otrzymać podwyżki!

– Z rozpatrzonych już spraw wynika, że wyrównanie otrzymało 68,2 tys. osób. Łączna kwota wyrównania to 749 mln zł – zaznaczyła prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – profesor Gertruda Uścińska.

Jak dodała rzecznik ZUS na Dolnym Śląsku - Iwona Kowalska – Matis, niektóre osoby otrzymają nawet 11 600 złotych wyrównania! Co więcej, prawie połowa osób, które złożyły wniosek o ponowne przeliczenie wysokości świadczenia, mogłoby otrzymać niższe emerytury! Jak jednak uspokaja rzecznik ZUS, nie będzie takich sytuacji, w której emerytura zostanie faktycznie obniżona.

Jak informował portal "Życie PL": KAMIL STOCH ZAMIEŚCIŁ NIEZWYKŁY WPIS. ZWRÓCIŁ SIĘ DO ANDRZEJA STĘKAŁY. O CO POSZŁO

Przypomnij sobie: RZECZNIK RZĄDU NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO KONIECZNOŚCI PODJĘCIA KOLEJNYCH KROKÓW W SPRAWIE OBOWIĄZUJĄCYCH OBOSTRZEŃ. CO DALEJ PLANUJE RZĄD

Portal "Życie PL" pisał również: ANDRZEJ Z PROGRAMU „SANATORIUM MIŁOŚCI” STRACIŁ SYMPATIĘ WIDZÓW? FANI POPULARNEGO PROGRAMU NIE SZCZĘDZILI MĘŻCZYŹNIE SŁÓW KRYTYKI

Pisaliśmy również o: JAK W NAJBLIŻSZYCH DNIACH BĘDZIE KSZTAŁTOWAĆ SIĘ SYTUACJA ZWIĄZANA Z KORONAWIRUSEM? SPECJALISTA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT WYPOWIEDZI MINISTRA ZDROWIA