Coroczna waloryzacja emerytur zbliża się wielkimi krokami. Dotychczas można było poznać wiele prognoz na temat jej wysokości, jednak teraz w końcu znany jest rzeczywisty, ostateczny wskaźnik.

Portal Strefa Biznesu przedstawił najnowsze dane. To już pewne – o ile więcej otrzymają emeryci i ile będzie wynosiła minimalna emerytura w 2021 roku?

Emeryt. Źródło: Youtube TV Dami Jelenia Góra
Emeryt. Źródło: Youtube TV Dami Jelenia Góra

Wskaźnik waloryzacji emerytur 2021

To, że emerytury od marca 2021 roku będą wyższe, było oczywiste – co roku przeprowadza się waloryzację, która sprawia, że wysokość świadczeń ulega zmianie. Pozostawało pytanie: jak duża będzie ta różnica?

Teraz znamy już na nie odpowiedź. Okazuje się bowiem, że emerytury zostaną zwaloryzowane o wskaźnik wynoszący 104,24. Najniższa emerytura od marca 2021 roku będzie wynosić 1250,88 zł brutto.

ZUS. Źródło: Youtube TV Dami Jelenia Góra
ZUS. Źródło: Youtube TV Dami Jelenia Góra

Minimalna emerytura dotyczy nie tylko tych, którzy otrzymują ją co miesiąc, ale i wszystkich innych seniorów – wszak to ona jest podstawą do wypłaty trzynastek oraz czternastek.

Początkowe prognozy wskazywały, że waloryzacja będzie wynosiła mniej niż ostatecznie. Z racji tego, że jest ona kwotowo-procentowa, najniższe emerytury i renty wzrosną o 50,88 zł brutto.

Źródło: strefabiznesu.pl
Źródło: strefabiznesu.pl

Dotychczas mówiło się o wskaźniku waloryzacji na poziomie niecałych 104%, ostatecznie jednak ze względu na wyższą niż przewidziano inflację uległa ona zmianie.

Jaki będzie koszt waloryzacji? Okazuje się, że z budżetu państwa na ten cel przeznaczone zostanie ok. 10,6 mld zł.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RZECZNIK RZĄDU NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO KONIECZNOŚCI PODJĘCIA KOLEJNYCH KROKÓW W SPRAWIE OBOWIĄZUJĄCYCH OBOSTRZEŃ. CO DALEJ PLANUJE RZĄD

O tym się mówi w Polsce: JAK W NAJBLIŻSZYCH DNIACH BĘDZIE KSZTAŁTOWAĆ SIĘ SYTUACJA ZWIĄZANA Z KORONAWIRUSEM? SPECJALISTA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT WYPOWIEDZI MINISTRA ZDROWIA

O tym się mówi na świecie: W MARCU W POBLIŻU ZIEMI ZNAJDZIE SIĘ OLBRZYMIA ASTEROIDA. NASA ZAKWALIFIKOWAŁA JĄ DO POTENCJALNIE NIEBEZPIECZNYCH. CZY MAMY SIĘ CZEGO OBAWIAĆ

Z życia gwiazd: ANDRZEJ Z PROGRAMU „SANATORIUM MIŁOŚCI” STRACIŁ SYMPATIĘ WIDZÓW? FANI POPULARNEGO PROGRAMU NIE SZCZĘDZILI MĘŻCZYŹNIE SŁÓW KRYTYKI