Od czasu, gdy światło dzienne ujrzał spot nowego kanału – TVP Kobieta – w mediach aż huczy od komentarzy na jego temat. Szczególną uwagę przykuła postać Agnieszki Mielczarek, która gotuje w różowej kuchni.

Paulina Młynarska również zainteresowała się filmem promocyjnym. To po wpisie, który udostępniła, gwiazdka spotu ostro zareagowała.

Paulina Młynarska. Źródło: Youtube Paulina Młynarska
Paulina Młynarska. Źródło: Youtube Paulina Młynarska

Burza wokół spotu reklamowego TVP Kobieta

Przypomnijmy – Telewizja Polska otrzymuje dwa miliardy rocznie, co sprawia, że za ogromne, dodatkowe pieniądze z naszych kieszeni może realizować swoje kolejne projekty. Jednym z nich jest kanał TVP Kobieta, który ma wystartować już niedługo.

W sieci pojawił się spot promocyjny. Niestety, jak zauważa Pudelek, nie wzbudził on zbyt pozytywnych emocji – większość internautów słusznie zauważa, że kobiety przedstawione są stereotypowo, jako kury domowe.

Paulina Młynarska, która chętnie zabiera głos na ważne tematy, tym razem nie opisała w szerszych słowach tego, co uważa, a udostępniła post pierwotnie napisany na stronie Niewyparzona Pudernica.

Paulina Młynarska. Źródło: Youtube Paulina Młynarska
Paulina Młynarska. Źródło: Youtube Paulina Młynarska

Wpis po prostu podsumował wartości, jakie TVP Kobieta promuje w nowym spocie – gotowanie wykwintnych obiadów, sprzątanie, zawsze uśmiechnięte i umalowane panie domu z gromadką dzieci przy boku. „Każdy chciałby być kobietą w Polsce” – podsumowuje sarkastycznie jego aktorka i dodaje, że „piękny to był spot”.

Wpis zyskał ogromną popularność. Jego puenta jest jednak gorzka – autorka pisze, że mogłaby zostać mamą i zajmować się dziećmi, ale w Polsce zwyczajnie się boi, a żeby móc pozwolić sobie na normalne życie, musi pracować.

Wtedy Agnieszka Mielczarek, która w spocie prezentuje się z brokułami na tle skutej łańcuchem lodówki i różowej kuchni twierdzi, że jest to post „nasiąknięty nienawiścią” do innych kobiet i dodaje, że wpis jest przykładem „mowy nienawiści”, a „świat jest zły tylko w niektórych postach na FB”.

Pani Agnieszka nie zauważyła nawet, że wpis nie został napisany przez Paulinę Młynarską, i kieruje swoje słowa bezpośrednio do niej. W dalszej części wypowiedzi stanęła murem za… brokułami.

Paulina Młynarska wyjaśniła, że nie ona napisała post, zaś kanał TVP Kobieta jest tworem Jacka Kurskiego i pokazuje, jak on postrzega świat oraz kobiety (jako „idiotki bez żadnych osiągnięć”).

Warto podkreślić, że tak stereotypowy obraz kobiet jest krzywdzący nie tylko dla nich. Jak widać, Agnieszka Mielczarek nie zdaje sobie z tego sprawy.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PORAŻAJĄCA WIZJA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO! CZY DUCH TATY NAWIEDZA MALEŃKĄ DZIEWCZYNKĘ? JASNOWIDZ OPOWIEDZIAŁ O NIETYPOWEJ SPRAWIE, KTÓRĄ WZIĄŁ NA TAPET

O tym się mówi w Polsce: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE Z UST MINISTRA ZDROWIA. TENDENCJA ZACZYNA SIĘ ODWRACAĆ. CO CZEKA W NAJBLIŻSZYM CZASIE? ADAM NIEDZIELSKI NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ

O tym się mówi na świecie: CAŁA POLSKA KOCHAŁA SIĘ W „DOKTOR QUINN”! JAK WYGLĄDA DZIŚ JANE SEYMOUR? NIE SPOSÓB UWIERZYĆ, ŻE AKTORKA JEST W WIEKU WIELU BABĆ! TYLKO BRAĆ PRZYKŁAD

Z życia gwiazd: DOROTA WELLMAN SKONFLIKTOWANA Z MACIEJEM STUHREM? PREZENTERCE NIE SPODOBAŁO SIĘ JEDNO Z NAGRAŃ ZNANEGO AKTORA. CZY MIAŁA POWÓD DO ZŁOŚCI