Adam Niedzielski przekazał za pośrednictwem Twittera najnowsze dane dotyczące epidemii w Polsce. Minister zdrowia zasygnalizował, że sytuacja zaczyna być naprawdę poważna. Szef resortu podał dzisiejszą liczbę zakażeń znacznie przed czasem, gdyż Ministerstwo Zdrowia klasycznie podawało te dane dopiero po godzinie 10.30.

Wiemy, że we wtorek mamy w Polsce 5 178 nowych zakażeń, co ma być liczba większą o tysiąc nowych przypadków w stosunku do ubiegłego tygodnia. Zdaniem ministra zdrowia, „odwrócenie tendencji jest już faktem”. Czy to oznacza, że epidemia zaczyna nabierać na sile?

Epidemia zaczyna znów przyspieszać i się pogarszać? Niepokojąca analiza danych przez ministra zdrowia!

„Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie postświąteczną) jest dodatni” – napisał na Twitterze Adam Niedzielski, cytowany przez serwis Interia.

Takie niepokojące informacje minister podawał już w poniedziałek, zaznaczając przy tym, że wzrasta tym samym ryzyko przyspieszenia epidemii. Okazuje się również, że opisany trend jest zjawiskiem, z którym od wielu tygodni eksperci nie mieli do czynienia, gdyż dochodziło do zmniejszenia dziennej liczby zakażeń.

Adam Niedzielski utrzymuje, że od połowy ubiegłego tygodnia mocno przybywa nowych chorych, a średnia liczba nowych zakażeń wzrosła o 5 procent. Ma rosnąć również liczba zlecanych badań w kwestii wykrywania koronawirusa i testów (o 4 i 7 proc.).

Dodał także, że rośnie prawdopodobieństwo „przyspieszenia procesów pandemicznych”. Mowa o wskaźniku R, który w Polsce oscyluje na poziomie 1 (jedna osoba jest w stanie zarazić więcej niż jedną osobę).

Twitter
Twitter
Twitter

Jak informował portal "Życie PL": WAŻNE INFORMACJE DLA SENIORÓW W POLSCE. JEŚLI TERAZ NIE DOPEŁNIĄ FORMALNOŚCI TO OCZEKIWANE OD DŁUGIEGO CZASU PIENIĄDZE DOSTANĄ DOPIERO W CZERWCU

Przypomnij sobie: ŻONA BYŁEGO PREZYDENTA USA ZASKOCZYŁA WSZYSTKICH TREŚCIĄ WPISU W INTERNECIE Z OKAZJI WALENTYNEK. CO NAPISAŁA MELANIA TRUMP? TO NIEPOKOJĄCY ZNAK

Portal "Życie PL" pisał również: ROMANTYCZNY GEST RADKA MAJDANA Z OKAZJI WALENTYNEK. MAŁGORZATA ROZENEK JEST PRAWDZIWĄ SZCZĘŚCIARĄ I CHWALI SIĘ NA INSTAGRAMIE. CO WRĘCZYŁ JEJ UKOCHANY

Pisaliśmy również o: CZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ POLUZOWANE W NAJBLIŻSZYM CZASIE? MATEUSZ MORAWIECKI POSTAWIŁ ISTOTNY WARUNEK. POJAWIŁ SIĘ WAŻNY APEL DO POLAKÓW