Ponad rok, bo od marca 2020 roku trwała nasza walka z koronawirusem. Nieustannie obserwowaliśmy wzrosty oraz spadki zakażeń i musieliśmy zupełnie podporządkować swoje życie nowym zasadom. Kiedy pojawiły się szczepienia mieliśmy nadzieję, że odetchniemy z ulgą na dłużej. Okazuje się, że jednak nic bardziej mylnego.

A jednak, koronawirus może wrócić

Od pewnego czasu w mediach pojawia się informacja o kolejnej mutacji koronawirusa, a dokładnie o jego wariancie Delta. Jak się okazuje, obecnie mutacja ta rozprzestrzenia się na terenie Wielkiej Brytanii, gdzie tylko w czerwcu wśród 25 tysięcy zakażonych osób, u większości stwierdzono właśnie tę mutację.

Jak podaje portal Super Express, niepokojące informacje dotyczące wariantu Delta płyną także z Portugalii. Natomiast nasz rząd nie chce zwlekać do ostatniej chwili i już podejmuje odpowiednie działania, aby przygotować Polaków do ewentualnej czwartej fali zakażeń.

Co dalej?

Warto przypomnieć, że podczas ostatniej konferencji premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że niewykluczone jest iż już na jesień czeka nas powrót do obostrzeń, które znamy z ostatnich miesięcy. Wśród jednych z nich wymieniony został między innymi powrót do nauczania zdalnego.

Głos na ten temat zabrał także profesor Andrzej Horban – doradca premiera podczas rozmowy w programie „Newsroom”. Jak zaznaczył ekspert, taki scenariusz na ten moment nie może zostać wykluczony.

- To jest oczywiście gdzieś z tyłu głowy, ale bardzo byśmy chcieli tego uniknąć – zaznaczył profesor podczas rozmowy.