Najnowsza wypowiedź premiera, Mateusza Morawieckiego mocno zadziwia. Polityk wyznał, że już niebawem zajdą spore zmiany w funkcjonowaniu polskiej służby zdrowia. Premier wyjaśnia, o co chodzi.

Jak wiadomo, trwająca od ponad roku pandemiczna rzeczywistość dała się we znaki niemalże wszystkim, a także na dosłownie każdej płaszczyźnie życia - od kontaktów międzyludzkich, po pracę, a także najprostsze czynności wykonywane codziennie. Zmieniło się wszystko, na czym ucierpiała gospodarka kraju.

Zapowiedziany w ostatnim czasie program gospodarczo - społeczno - ekonomiczny “Nowy Ład” w założeniu ma odbudować kraj i wprowadzić, jak sama nazwa wskazuje, nowy porządek w wielu dziedzinach.

Mimo pięknie brzmiących założeń, planów i obietnic Polacy zareagowali w różny sposób - od zadowolenia po skrajne oburzenie. Ostatnio jednak wyszło na jaw kolejne założenie, które tym razem dotyczy służby zdrowia.

Premier zapowiedział spore zmiany!

Jak wyznał premier, Mateusz Morawiecki na ostatniej konferencji prasowej, już od 1 lipca wchodzą zmiany w funkcjonowaniu służby zdrowia. Już wtedy mają być zniesione wszelkie limity przyjęć do lekarzy specjalistów. Ponadto, wydatki na zdrowie mają się zwiększyć do 6 % PKB.