Najnowsze informacje dotyczące trwającej epidemii koronawirusa. Znany wirusolog tłumaczy, co należy zrobić, aby wreszcie nastąpił koniec pandemicznej rzeczywistości. Czy to oznacza, że wielkimi krokami zbliżamy się do dawnej normalności? Polacy z ogromną niecierpliwością czekają na lepsze czasy!

Jak wiadomo, trwająca od niemalże roku pandemia groźnego koronawirusa znacznie zmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Zmienił się sposób funkcjonowania wielu miejsc publicznych, tysiące przedsiębiorstw przestało istnieć, a Polacy masowo zaczęli tracić pracę... Dzisiejsze życie jest dla wielu naprawdę przytłaczające, dlatego każdy z niecierpliwością czeka na nadejście lepszych czasów.

Okazuje się, że jesteśmy na dobrej drodze. Jeden z najbardziej znanych wirusologów ostatnio wyznał, że należy zrobić jedną rzecz, aby pandemia praktycznie zniknęła. O czym mówi?

Jesteśmy coraz bliżej końca pandemii?

Wirusolog profesor Włodzimierz Gut oznajmił, że najważniejszą rzeczą, jaką należy wykonać jest zaszczepienie wszystkich seniorów. Gdy grupa największego ryzyka zostanie uodporniona na wirusa, świat będzie mógł wrócić do normalności.

- Gdy zaszczepimy wszystkich chętnych w wieku 60 plus, to w zasadzie mamy koniec epidemii. W tym sensie, że nie będzie wielu zgonów i nadmiernego obłożenia szpitali. Problemem jest słaba dostępność szczepionek, bo cała ta akcja przez to strasznie się wlecze - powiedział profesor.

Profesor Włodzimierz Gut/ screen Youtube

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: SETKI TYSIĘCY POLAKÓW MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z POTĘŻNĄ PODWYŻKĄ. WIELU ZAPŁACI HORRENDALNIE WYSOKI PODATEK. ROZLICZENIE PIT PRZYPRAWI O ZAWRÓT GŁOWY