Barbara Sienkiewicz, znana aktorka, odeszła nagle 7 czerwca, zostawiając za sobą dziesięcioletnie bliźniaki, Anię i Piotrusia. Jej śmierć w wieku 69 lat wstrząsnęła światem kultury i szeroką publicznością. Sienkiewicz, która zdobyła serca widzów nie tylko swoim talentem aktorskim, ale także odwagą, urodziła bliźniaki w wieku 59 lat. Teraz Ania i Piotruś muszą stawić czoła trudnej rzeczywistości bez swojej ukochanej mamy.


Po śmierci matki, bliźniaki natychmiast trafiły do ośrodka opiekuńczego, a następnie do tymczasowej rodziny zastępczej. Brak najbliższej rodziny i środków do życia postawił Anię i Piotrusia w niezwykle trudnej sytuacji. Przyszłość dzieci zależy teraz od decyzji sądu rodzinnego, który musi zadecydować o ich dalszym losie.


W odpowiedzi na dramatyczną sytuację bliźniaków, przyjaciele Barbary Sienkiewicz oraz Fundacja im. Darii Trafankowskiej zorganizowali zbiórkę na portalu Pomagam.pl. Celem zbiórki jest zgromadzenie środków na codzienne potrzeby, wsparcie psychologiczne oraz edukację dzieci.


"Jesteśmy poruszeni sytuacją Ani i Piotrusia. Chcemy zapewnić im bezpieczną przyszłość i wsparcie w tych trudnych chwilach," pisze Fundacja na stronie zbiórki. Organizatorzy apelują do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe, które może przyczynić się do zapewnienia stabilnych warunków życia dla dzieci Barbary Sienkiewicz.


Marlena Miarczyńska, prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich, w rozmowie z "Super Expressem" zaznaczyła, że kwestia przyszłości Ani i Piotrusia jest teraz w rękach sądu rodzinnego. Decyzja dotycząca docelowego opiekuna dzieci nie została jeszcze podjęta. Istnieje możliwość, że bliźniaki pozostaną w obecnej rodzinie zastępczej, zostaną przekazane osobie wskazanej w testamencie przez Sienkiewicz lub trafią do domu dziecka.


Na szczęście udało się szybko znaleźć fundację, która podjęła się zbiórki na rzecz dzieci Barbary Sienkiewicz. Fundacja im. Darii Trafankowskiej pragnie zapewnić Ani i Piotrusiowi nie tylko podstawowe potrzeby, ale również wsparcie psychologiczne oraz dodatkową edukację, które są kluczowe dla ich dalszego rozwoju.


Fundacja zwraca się do darczyńców z prośbą o wsparcie finansowe. "Pomóżmy osieroconym dzieciom Barbary Sienkiewicz przetrwać trudny okres po stracie mamy. Każda wpłata ma ogromne znaczenie i może przyczynić się do zapewnienia Ani i Piotrusiowi bezpiecznej przyszłości," apeluje Fundacja. Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na zbiórkę organizowaną na portalu Pomagam.pl

Link do zbiórki na Pomagam.pl