Kinga Rusin to niewątpliwie jedna z głównych gwiazd TVN, a oprócz prowadzenia przez dokładnie 15 lat „Dzień Dobry TVN” mogliśmy ją zobaczyć również w roli gospodyni „You Can Dance”.

Spekulacje na temat odejścia Kingi Rusin z „Dzień Dobry TVN” trwały dość długo, dopóki prezenterka sama nie zdecydowała się powiedzieć wprost o tym fakcie i zdradzić powody swojego odejścia.

– Chcę realizować swoje kolejne marzenia, wykorzystać swobodę i niezależność finansową, którą mam dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej - mojej dumie – wyjaśniła widzom na swoim Instagramie Kinga Rusin.

Dlaczego Kinga Rusin naprawdę odeszła z DDTVN? Kulisy jej pożegnania się z programem zdradziła Anna Kalczyńska

Uwielbiana prezenterka postanowiła pójść swoją drogą, jednak Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN nie wyklucza, że Kingę Rusin będzie można oglądać w zupełnie innych formatach.

Jak przekonuje sama Anna Kalczyńska, koleżanka Rusin z pasma śniadaniowego, które prowadzi wraz z Andrzejem Sołtysikiem jedynym powodem odejścia Kingi Rusin z telewizji nie jest jedynie porzucenie DDTVN przez Piotra Kraśko na rzecz „Faktów TVN”.

– Dzień Dobry TVN jest programem typowo porannym, który ma za zadanie budzić ludzi w dobrym humorze i dawać treści, które są akceptowalne przez wszystkich, mało kontrowersyjne, ciekawe, ale też spokojne. Chyba to Kindze nie do końca odpowiadało – wyjawiła Anna Kalczyńska w rozmowie z Onetem, cytowana przez Teleshow WP.

Nie jest tajemnicą, że Kinga Rusin ma mocne poglądy polityczne i nie boi się ich prezentować, co często spotykało się z dezaprobatą.

– Kinga ze swoim społecznym i politycznym zaangażowaniem musi mieć najwyraźniej szersze pole do działania – wyjaśnia Kalczyńska.

View this post on Instagram

Dlaczego już nie DDTVN? Chcę realizować swoje kolejne marzenia, wykorzystać swobodę i niezależność finansową, którą mam dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej - mojej dumie. Chcę współtworzyć nowe ciekawe projekty w kilku obszarach: telewizja, biznes, działalność społeczna. Ostatnio wiele się zmieniło w Dzień Dobry TVN, a odejście mojego współprowadzącego stworzyło naturalną okazję by ruszyć do przodu. Kiedy jak nie teraz? Jeśli chodzi o telewizję  - wiem co chcę robić i wiem czego nie chcę. Waham się co do kilku propozycji. Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny. Realizacja moich konkretnych wizji nie jest łatwa. Rozmowy trwają. Chcę też zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty - robiłam to, kiedy mieszkałam przez kilka lat w USA, zawsze to kochałam. Nie żegnam się więc! Dziękuję całej ekipie Dzień Dobry TVN za 15 lat wspaniałej, wspólnej pracy. Pozdrawiam wszystkich widzów! Do zobaczenia!

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Jak informował portal "Życie PL": SENSACYJNE WYZNANIE DAGMARY KAŹMIERSKIEJ! „KRÓLOWA ŻYCIA” ZDECYDOWAŁA SIĘ POWIEDZIEĆ O TYM GŁOŚNO, FANI NIESAMOWICIE JEJ WSPÓŁCZUJĄ

Przypomnij sobie: AFERA W „TOP MODEL”! MARCIN TYSZKA ZASUGEROWAŁ KANDYDATCE DO PROGRAMU ZRZUCENIE KILOGRAMÓW! MODELKA ODPOWIADA NA ZARZUTY

Portal "Życie PL" pisał również: JUSTYNA ŻYŁA ZNÓW NIE ODPUSZCZA BYŁEMU MĘŻOWI. CELEBRYTKA POSTANOWIŁA PODSYCIĆ POGŁOSKI O NOWYM ZWIĄZKU, POKAZAŁA ROMANTYCZNY PREZENT