Takiej sytuacji, jak w najnowszej edycji „Top Model” jeszcze nie było! Jedną z kandydatek do wejścia do programu była Agata Wiśniewska, która od dłuższego czasu pracuje jako modelka plus size.

Udając się na casting miała konkretny cel, jednak zderzenie z Marcinem Tyszką nie było łatwym doświadczeniem. Jej wygląd i ciało w mocnych słowach skomentował sam fotograf, podsuwając dziewczynie radę, aby schudła! Modelka odniosła się do negatywnych komentarzy, które spotkały ją po emisji show.

Najwyraźniej akcja „body positivity” i temat akceptacji własnego ciała, niezależnie od tego jak wygląda będzie jednym z głównych w nowej edycji „Top Model”!

Afera w „Top Model”! Marcin Tyszka wypalił do kandydatki, żeby schudła! Dziewczyna odpowiada na zarzuty

Co ciekawe, jurorzy byli zachwyceni urodą modelki, a jej obecność na castingu naprawdę ich zaskoczyła. Jednak bujne i kobiece kształty modelki plus size postanowił skomentować Marcin Tyszka i zrobił to w dość mocny sposób. Zasugerował dziewczynie, że powinna coś zmienić w wyglądzie, a gdy Dawid Woliński zapytał, co, odparł bez ogródek: „dwa rozmiary”!

Choć Marcin Tyszka optował za przyjęciem modelki do programu, gdyż jego zdaniem jest bardzo fotogeniczna to po jego słowach na temat wagi kandydatki w Internecie dosłownie się zagotowało.

Dostało się również samej Agacie Wiśniewskiej, gdyż wiele osób uznało, że jej udział w castingu to nie promowanie akceptacji ciała, a otyłości jako normalnej sylwetki.

Ona sama odniosła się do sprawy, przekonując, że jej udział w show miał na celu pokazanie ludziom, że istnieje branża modelingu plus size. Dziewczynie finalnie udało się przejść dalej.

– Dostałam pytanie, po co poszłam do "Top Model", skoro już działam [w branży modowej]. Poszłam, by coś zmienić, bo dużo osób jednak nie wie, że jest też modeling plus size, że za granicą jest on bardzo mocno rozwinięty, a w Polsce ludzie o tym albo nie słyszą, albo krytykują. Trzeba otworzyć głowy, więc poszłam powiedzieć, co mam do powiedzenia – wyjaśniła Agata Wiśniewska na Instagramie, cytowana przez serwis Plejada.

Jak informował portal "Życie PL": INTERNAUCI NIE MIELI LITOŚCI DLA ROBERTA MAKŁOWICZA. OSTRA KRYTYKA KUCHARZA-PODRÓŻNIKA, NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE SPOTKA GO COŚ TAKIEGO

Przypomnij sobie: POTĘŻNY ZWROT AKCJI W „M JAK MIŁOŚĆ”! CZY JOASIA CHODAKOWSKA JEDNAK NIE ZOSTANIE MAMĄ? SYTUACJA BARDZO SIĘ SKOMPLIKUJE, FANI NIE MOGĄ SIĘ DOCZEKAĆ

Portal "Życie PL" pisał również: MARYLA RODOWICZ MA OGROMNE PROBLEMY FINANSOWE? ARTYSTKA ZDRADZA SENSACYJNE INFORMACJE O SWOIM STANIE POSIADANIA, TO AŻ TRUDNE DO UWIERZENIA