Jak podaje portal "Jastrząb Post", brytyjczycy i fani rodziny królewskiej drżą o zdrowie księcia Williama. Wszystko po serii publikacji, jakie ukazały się w kolorowej prasie. Co się stało?

Ulubieniec Brytyjczyków

Po śmierci księcia Filipa coraz częściej pojawiają się spekulacje, że królowa Elżbieta II przekaże władzę. Jej następcom jest książę Karol, jednak zdaniem wielu Brytyjczyków to książę William jest wymarzonym pretendentem do tronu. Wielu upatruje w księciu Williamie odbicia jego mamy księżnej Diany.

William potrafi zjednywać sobie ludzi, podobnie jak jego mama. W przeciwieństwie do młodszego brata nie pakował się w skandale i zawsze stara się jak najlepiej wywiązywać z powierzonych mu obowiązków wobec rodziny i kraju. Przez lata dorobił się tytułu "najnormalniejzego z Windsorów".

Książę William i książę Harry/YouTube @Dla Ciekawskich
Książę William i książę Harry/YouTube @Dla Ciekawskich
Książę William i książę Harry/YouTube @Dla Ciekawskich

Obawy o zdrowie księcia Williama

Z doniesień "Daily Mail" wynika, że u pilota z Royal Air Force, Zacha Stubbingsa wykryto bardzo rzadki nowotwór krwi. Przyczyną choroby mają być spaliny produkowane przez helikopter Sea King, ten sam, którym latał księcia Williama.

Lekarze Stubbingsa początkowo podwjrzewali, że mężczyzna zmaga się z alergią. Po szczegółowych badaniach okazało się, że to bardzo rzadki nowotwór układu krwiotwórczego. "To taki typ nowotworu, który nigdy nie jest w remisji, ale może być aktywny albo nieaktywny" - wskazuje "Daily Mail".

Książę William/YouTube @Dla Ciekawskich
Książę William/YouTube @Dla Ciekawskich
Książę William/YouTube @Dla Ciekawskich

Jako, że tym samym helikopterem latał książę William, brytyjskie media są pełne obaw o zdrowie starszego syna księcia Karola i o to, czy i on nie zachoruje.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Książę Harry pojawił się po raz pierwszy po ostatnim pożegnaniu książę Filipa. Padły ważne słowa. Co wywołało owacje na stojąco

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: Podwyżki cen uderzają po kieszeniach seniorów. Emeryci nie kryją obaw. Eksperci nie kryją: sytuacja w przyszłym roku może być jeszcze gorsza