Czasem bywa tak, że źle wykonana instalacja elektryczna jest powodem nadmiernego zużycia energii elektrycznej. Bywa też tak - szczególnie w działkowych altankach, że ktoś nielegalnie do nas podpięty, zużywa energię elektryczną na nasz koszt. Wówczas, mimo sprawnego licznika, łapiemy się za głowę, widząc rachunek za prąd idący w tysiące złotych.

To spotkało parę emerytów

Jak podaje "Lelum", seniorzy z Kołobrzegu otrzymali rachunek za prąd i złapali się za głowę. Dla nich było jasne, że aż takie zużycie prądu - szczególnie w ich przypadku - jest zwyczajnie niemożliwe. Rachunek bowiem wyniósł parę starszych państwa aż siedemnaście tysięcy złotych! Jak przyznała pani Elżbieta, poprzednie rachunki za roczne zużycie prądu wahały się w granicach 1200 złotych, a 17 tysięcy złotych nie płacą nawet prosperujące każdego dnia firmy.

Małżonkowie postanowili udać się po pomoc do do specjalistów, których opinia szokuje ich samych. Urzędnicy z Zarządu Rodzinnych Ogródków Działkowych "Janiska", także nie byli w stanie zrozumieć tak gigantycznego rachunku za prąd starszych państwa, jednak po sprawdzeniu stanu technicznego licznika znajdującego się na ich działce, przestali mieć wątpliwości...

Obecne wskazanie licznika wykazuje zużycie energii na poziomie ponad 27 tysięcy kilowatogodzin, co wskazywałoby na całoroczne zużycie energii w wysokości ponad 24 tysięcy kilowatogodzin, co Zarząd uznaje za mało prawdopodobne. Mając powyższe na uwadze, Zarząd wzywa Państwa do stawienia się w biurze zarządu w celu wyjaśnienia ww. nieprawidłowości.

Czy starsi państwo zostaną zmuszeni do zapłacenia tak dziwnego rachunku za prąd bez głębszego zbadania sprawy? Czy nieprawidłowości, jakie mogły wyniknąć faktycznie ograniczają się na samym urządzeniu?

O tym się mówi: Samorządy starają się o zwiększenie rachunków. Czy Polaków czekają wyższe opłaty za wodę i ścieki

Zerknij: Czy w polskim kościele pojawiły się Anioły? Zdjęcia pokazują niezwykłe postaci

Nie przegap: Donald Tusk przechodzi trudne chwile. Odeszła bardzo ważna dla niego osoba