Papież Franciszek udzielił obszernego wywiadu, w którym zdradził jaki jest jego stosunek do śmierci. Głowa Kościoła katolickiego snuje również zaskakujące plany na przyszłość.

Papież Franciszek zdradził, jak będzie wyglądać jego przyszłość

W lutym 2019 roku papież Franciszek udzielił w Watykanie obszernego wywiadu dziennikarzowi Nelsonowi Castro. Argentyński pisarz opublikował książkę „Zdrowie papieży”, w której wyjawił rozmowę z papieżem.

Okazuje się, że głowa Kościoła katolickiego nie boi się śmierci i często o niej myśli. Papież Franciszek planuje, że swoje ostatnie dni spędzi w Rzymie.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Jego plany na przyszłość są jednak dość zaskakujące. Możliwe, że papież pójdzie w ślady Benedykta XVI i przejdzie na emeryturę.

Będę papieżem, czynnym lub emerytowanym, w Rzymie

- zdradził biskup Rzymu.

Takiego scenariusza nikt się nie spodziewał

Co zaskakujące, już w 2014 roku papież Franciszek sądził, że pozostały mu jedynie dwa lub trzy lata życia. Głowa Kościoła katolickiego przeżyła jednak ten okres i nic nie wskazuje na to, że może go zabraknąć.

84-letni papież Franciszek nie może narzekać na stan swojego zdrowia. Choć lekarze uważają, że powinien nieco zmienić swoją dietę i zrzucić siedem kilogramów.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Papież jest jednak miłośnikiem włoskiej kuchni – makarony i pizze są jego ulubionymi daniami. Miejmy jednak nadzieję, że głowa Kościoła weźmie do serca słowa lekarzy i ich posłucha.

To również może Cię zainteresować: CZTERDZIEŚCI LAT TEMU KSIĄŻĘ KAROL OŚWIADCZYŁ SIĘ DIANIE. NA JAW WYSZŁY ZASKAKUJĄCE FAKTY DOTYCZĄCE TEJ NIEZWYKŁEJ CHWILI

Portal „Życie” pisał również o: POWÓD PRZEPROSIN EWELINY PRZEZ DANUTĘ MARTYNIUK BYŁ ZUPEŁNIE INNY NIŻ TEN OFICJALNY? NOWE USTALENIA JEDNEGO Z DZIENNIKÓW, NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA UCZCIŁA PAMIĘĆ O MĘŻU. FANOM POLAŁY SIĘ ŁZY, TO OGROMNE WZRUSZENIE, PAMIĘĆ O PAWLE KRÓLIKOWSKIM NIGDY NIE ZGAŚNIE