Śmierć Pawła Królikowskiego 27 lutego po walce z ciężką chorobą nowotworową zszokowała całą Polskę. Aktor znalazł się w warszawskim szpitalu na krótko przed Bożym Narodzeniem 2019 toku. Chwilę przed śmiercią zrezygnował również z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, a jego pogrzeb 5 marca z wielkimi honorami zgromadził rzesze fanów, przyjaciół, a prezydent zdecydował się na wręczenie mu pośmiertnie państwowego oznaczenia.

Aktor został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Msza pogrzebowa w intencji zmarłego miała miejsce w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu.

Podczas pogrzebu Antek Królikowski w imieniu całej rodziny z widocznym wzruszeniem wspominał ukochanego tatę, a Rafał Królikowski, brat aktora powalił wszystkich na kolana swoim wzruszającym wyznaniem. Niestety, pandemia koronawirusa skutecznie pokrzyżowała szyki rodziny, przyjaciół i fanów w odwiedzinach zmarłego w tym roku aktora na Powązkach.

Jednak Małgorzata Ostrowska-Królikowska postanowiła uczcić pamięć o ukochanym mężu w inny sposób. Zdjęcie opublikowane na Instagramie dosłownie powala na kolana i wywołuje fale wzruszenia. To niesamowite, co zrobiła aktorka!

Małgorzata Ostrowska-Królikowska uczciła pamięć o swoim mężu, Fanom polały się łzy, to ogromne wzruszenie, pamięć o Pawle Królikowskim nigdy nie zgaśnie

Chwilę przed świątecznym weekendem polski rząd zdecydował się na zamknięcie cmentarzy, aby zapobiec tłumom na nekropoliach i niekontrolowanemu przyrostowi nowych przypadków koronawirusa. Obawa o zarażenie się SARS-CoV-2 na cmentarzach, szczególnie wśród starszych osób była większa i ważniejsza nią tradycja, jak sam stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Jednak to nie zatrzymało Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej przed uczczeniem pamięci męża. Postanowiła zapalić świeczkę we własnym domu. Na Instagramie można zobaczyć wzruszające zdjęcie Pawła Królikowskiego, na którym aktor jest w widocznie wspaniałym humorze. Takim wszyscy chcemy go zapamiętać. Aktorka dodała również kilka słów.

„Wspomnienia, refleksje, uśmiech, łzy, łagodność. #rodzina” – napisała, cytowana przez Jastrząb Post.

fot., Instagram @malgorzata_ok

Jak informował portal "Życie PL": KRZYSZTOF JACKOWSKI MIAŁ PORAŻAJĄCĄ WIZJĘ, TO MAJĄ BYĆ OSTATNIE TAKIE DNI, TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ. KONIEC SWOBODY I SPACERÓW? TO JEDNAK NIE WSZYSTKO

Przypomnij sobie: DONALD TUSK ZAMIEŚCIŁ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH WYMOWNY WPIS NAWIĄZUJĄCY DO PROTESTÓW W KRAJU. JAKIE JEST JEGO ZDANIE W TEJ KWESTII

Portal "Życie PL" pisał również: TVP TŁUMACZY SIĘ Z PORANNEJ AUDYCJI, KTÓREJ TREŚĆ ZBULWERSOWAŁA MILIONY KOBIET W POLSCE. PADŁY W NIEJ SŁOWA O „KAMIENIU NA SZYI” DLA KŁÓTLIWYCH PAN