Jak podaje portal "Radio Zet", do oficjalnego ogłoszenia zaręczyn księcia Karola z Dianą Spencer doszło dokładnie przed czterema dekadami, 19 lutego 1981 roku. Dla wielu zaskoczeniem może być fakt, że księżna nie od razu otrzymała od syna królowej Elżbiety II pierścionek zaręczynowy. Poznajcie niezwykłą historię zaręczyn Karola i Diany.

Zaręczyny Karola i Diany

Jak się okazuje pierścionek zaręczynowy Diany, który teraz zdobi palec żony księcia Williama, księżnej Kate, miał niewiele wspólnego z faktycznymi oświadczynami księcia Karola. Książę Walii postanowił oświadczył się Dianie z zaskoczenia, nie mając przy sobie pierścionka. Po ten wybrano się dopiero wtedy, gdy Lady D. zgodziła się zostać żoną księcia.

Książę Karol i księżna Diana/ YouTube @National Geographic
Książę Karol i księżna Diana/ YouTube @National Geographic
Książę Karol i księżna Diana/ YouTube @National Geographic

Przyszła żona księcia Karola mogła samodzielnie dokonać wyboru pierścionka i tak też zrobiła, wybrała klejnot, który spodobał jej się najbardziej. Zaręczyny książęcej pary były równie specyficzne, co cała ich relacja. Wielu do dziś pamięta słowa księcia Karola wypowiedziane w czasie wywiadu udzielonego przez narzeczonych w BBC.

Świeżo zaręczony książę został zapytany o to, czy kocha Dianę. "Tak, cokolwiek to znaczy" - odpowiedział Karol. Podobne słowa miała usłyszeć również księżna Diana w trakcie oświadczyn. W jednym z wywiadów wyznała, że po tym jak przyjęła oświadczyny księcia, wykrzyknęła z radością, że go kocha.

Na wyznanie miłości książę Karol miał wówczas odpowiedzieć "cokolwiek to znaczy", dopiero po chwili dorzucając "ja też cię kocham". Niedługo po zaręczynach księżna Diana dowiedziała się o uczuciach, jakie Karol żywił wobec Camilli Parker-Bowles.

Spodziewaliście się, że tak wyglądały oświadczyny księcia?

To też może cię zainteresować: Książę Harry i Meghan Markle już niebawem powitają na świecie drugie dziecko. Na jakie imię się zdecydują i czy znają już płeć dziecka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w jednym ze szpitali. Nikt nie zainteresował się losem staruszki, która spędziła na mrozie 12 godzin

O tym się mówi: Na horyzoncie kolejne zmiany związane z obostrzeniami? Czy minister zdrowia rozważa wprowadzenie nowych zasad jeszcze dziś