Jak informuje portal Radio Zet, dziś profesor Andrzej Horban na antenie stacji TVN24 wyjawił, że minister zdrowia Adam Niedzielski szykuje zmiany w zakresie noszenia maseczek ochronnych, które mają pojawić się jeszcze dziś.

Eksperci nie mają wątpliwości, że sytuacja jest poważna

Sam minister zdrowia wyjaśnił natomiast, że takie zmiany na pewno nie zostaną opublikowane dzisiaj, jednak faktycznie trwają rozmowy nad wprowadzeniem nowych zasad w kwestii korzystania z maseczek ochronnych. Kiedy zatem dowiemy się, czego będą dotyczyć?

Po danych, które Ministrstwo Zdrowia publikowało w ostatnich dniach, nie da się ukryć, że sytuacja związana z koronawirusem mocno się zmienia. Niestety, nieustannie obserwujemy wzrost nowych przypadków.

- Mam dreszcze. [...] Od nas zależy, czy do tej burzy dojdzie. Mamy dane mówiące, że liczba zakażeń wzrośnie – zaznaczył profesor Andrzej Horban.

Co zamierza resort?

Co więcej, profesor Andrzej Horban zwrócił uwagę na fakt, że Polacy nie stosują odpowiednich maseczek, a jedynie zamienniki, które totalnie nie chronią przed koronawirusem. Do tych słów odniósł się także sam minister zdrowia Adam Niedzielski podczas rozmowy w programie „Tłit” Wirtualnej Polski.

Jak zaznaczył minister, nie jest wykluczone, że już niebawem ust i nosa nie będzie można zakrywać szalikami czy też apaszkami, a jedynie odpowiednimi maseczkami, które faktycznie gwarantują ochronę przez zakażeniem, a nie tylko ją imitują.

Jak informował portal "Życie PL": POLACY UWIELBIALI AKTORA W ROLI Z "CZTERDZIESTOLATKA". TA ROLA STAŁA SIĘ DLA NIEGO PRAWDZIWYM PRZEKLEŃSTWEM. CO SIĘ STAŁO

Przypomnij sobie: TAJEMNICZE ZJAWISKO SPĘDZA NAUKOWCOM SEN Z POWIEK. CO JEST PRZYCZYNĄ POWSTAWANIA NIECODZIENNYCH DZIUR

Portal "Życie PL" pisał również: CIĘŻKIE CHWILE W ŻYCIU KRZYSZTOFA BARANOWSKIEGO I BOGUMIŁY WANDER. MĘŻCZYZNA ODWAŻYŁ SIĘ NA EMOCJONALNE WYZNANIE

Pisaliśmy również o: KONTROWERSYJNA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE W JEDNYM ZE SZPITALI. NIKT NIE ZAINTERESOWAŁ SIĘ LOSEM STARUSZKI, KTÓRA SPĘDZIŁA NA MROZIE 12 GODZIN