Jak informuje serwis Goniec, polskie media obiegła niezwykle przykra informacja. W wieku zaledwie 36 lat zmarła niespodziewanie Małgorzata Gembicka. Wieści o odejściu niezwykle utalentowanej i utytułowanej pływaczki przekazał Polski Związek Pływacki.

Zawodniczka przez lata była jedną z czołowych polskich zawodniczek, wielokrotnie zwyciężała w istotnych zawodach. Zakończyła karierę kilka lat temu, a obecnie pracowała w charakterze trenera i pedagoga młodych pływaków.

Informacja o śmierci sportsmenki znalazła się na stronie PZP w poniedziałek 4 października. Przyczyny śmierci znanej pływaczki, który m.in. była zdobywczynią medali w trakcie Mistrzostw Europy juniorów nie została podana do publicznej wiadomości.

Nie żyje Małgorzata Gembicka. Znana pływaczka miała zaledwie 36 lat

Zmarła pływaczka zdobyła w 2000 roku dwa brązowe medale w Dunkierce. Płynęła wówczas delfinem na dystansach 100 i 200 metrów. Trenowała ją wówczas Danuta Pasikowska, a Gembicka była wychowanką WKS Śląsk Wrocław. Sportsmenka przez lata wyspecjalizowała się w stylu motylkowym i udało się jej zostać finalistką Mistrzostw Europy seniorów.

Była również twórczynią wielu rekordów i zdobyła sporą liczbę mistrzostw Polski. Po tym, jak zakończyła karierę sportową zdecydowała się na pracę pedagoga w SSP nr 72 i SP nr 76 we Wrocławiu.

Została też trenerką WKS Śląsk Wrocław. Zdecydowała się także na założenie własnej szkoły pływania. Była ratownikiem WPOR, instruktorką narciarstwa zjazdowego a także nordic walking.

Jak informował portal "Życie Polska": JAK WYGLĄDAŁA WALKA Z CIĘŻKĄ CHOROBĄ JERZEGO STUHRA? KRYSTYNA JANDA PRZYWOŁAŁA PORUSZAJĄCE WSPOMNIENIA Z TEGO CZASU. PEWNA SYTUACJA JĄ WZRUSZYŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZA WIZJA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO NIE NAPAWA POLAKÓW OPTYMIZMEM. CO NAS CZEKA W NAJBLIŻSZEJ PRZYSZŁOŚCI? PORAŻAJĄCE ZDARZENIA

Portal "Życie Polska" pisał również: SMUTNE INFORMACJE DOTARŁY DO MEDIÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS ZNANEGO I BARDZO CENIONEGO AKTORA. MILIONY POLAKÓW PAMIĘTAJĄ GO Z „NOCY I DNI”. MIAŁ 89 LAT

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PRZEZ 17 LAT KOBIETA NIE DOWIEDZIAŁA SIĘ, CO STAŁO SIĘ Z JEJ DZIECKIEM PO PORODZIE. JEJ CÓRECZKA ZNIKNĘŁA BEZ ŚLADU. PRAWDA O PORYWACZU WYSZŁA NA JAW