Nie da się ukryć, że Krystyna Janda może się cieszyć niesłabnącą popularnością i wielką estymą wśród polskiej publiczności teatralnej i filmowej. Od długiego czasu wykorzystuje swoją popularność i autorytet w wielu sprawach społecznych.

Zabiera głos w kwestiach politycznych, a w dobie pandemii mówi wprost o ważności przyjmowania szczepionek przeciw COVID-19. Jako jedna z pierwszych osób w Polsce przyjęła wakcynę, a także przekazała, że jest już po zastrzyki przypominającym.

Wazna postać polskiego kina i teatru powiedziała również wiele ważnych słów na temat ochrony zdrowia. Dziś jedną z najczęstszych chorób są nowotwory i aktorka postanowiła zachęcić do badań profilaktycznych, które pozwalają dość szybko wychwycić zmiany w organizmie, co ułatwia postawienie diagnozy i wdrożenie leczenia. Wspomniała przy tym swojego kolegę z branży, Jerzego Stuhra.

Krystyna Janda o walce z rakiem Jerzego Stuhra. Aktorka zapamiętała porażającą sytuację

Ponad dekadę temu Jerzy Stuhr zachorował na raka krtani. Aktor trafił w 2011 roku do szpitala onkologicznego, od dłuższego czasu mając poważne problemy z krtanią. Wtedy postawiono porażającą diagnozę. Aktor jednak nie zamierzał się poddać i postanowił wygrać z toczącą go chorobą. Wyszedł z tej walki zwycięsko, stając się później twarzą wielu kampanii prozdrowotnych.

Krystyna Janda zdradziła w ostatnim wywiadzie dla Jastrząb Post, że wszyscy przyjaciele i koledzy Jerzego Stuhra wspierali aktora w tej trudnej drodze do zdrowia i pokonania raka. Po trwającym blisko 1,5 roku leczeniu aktor mógł wreszcie stanąć ponownie na scenie. Wówczas widownia w teatrze oszalała – z samego faktu, że ukochany aktor przeżył, może się poruszać, grać, wrócić do swojego zawodu.

„Nie tylko ja go wspierałam, wszyscy byliśmy razem z nim cały czas” – powiedziała Krystyna Janda, opowiadając o tym poruszającym momencie, którego była świadkiem.

Jak informował portal "Życie Polska": REZYDENCJA AGATY I ANDRZEJA DUDÓW PRZEJDZIE GENERALNY REMONT? NIEBYWAŁE INFORMACJE O PARZE PREZYDENCKIEJ. SPORA SUMA PÓJDZIE NA NOWE I STYLOWE MEBLE

Przypomnij sobie: JOANNA OPOZDA JEDNAK ZOSTANIE MAMĄ? MEDIA NIE USTAJĄ W DOCIEKANIACH O JEJ CIĄŻY. AKTORSKIE MAŁŻEŃSTWO WYDAŁO SPECJALNE OŚWIADCZENIE W TEJ SPRAWIE

Portal "Życie Polska" pisał również: BOHATERKA TRZECIEJ EDYCJI „SANATORIUM MIŁOŚCI” NIE WYGLĄDA, JAK KIEDYŚ! CO SIĘ STAŁO Z JADWIGĄ SCHWEBS KOSTKIEWICZ? WIDZOWIE MOGĄ JEJ NIE ROZPOZNAĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: MAREK PIEKARCZYK WYJAWIŁ SWĄ WIELKĄ TAJEMNICĘ Z PRZESZŁOŚCI. WOKALISTA TSA POSTANOWIŁ POWIEDZIEĆ O TYM PRZY JUSTYNIE STECZKOWSKIEJ. MAŁO KTO WIEDZIAŁ