O Antonim Piechniczku nie trzeba chyba nikomu opowiadać. Legendarny selekcjoner zdołał poprowadzić naszą reprezentację po sukces na mundialu. To właśnie pod wodzą Antoniego Piechniczka, w 1982 roku, Polacy zdobyli trzecie miejsce!

Jak obecnie żyje Antoni Piechniczek?

Po zakończeniu kariery zawodowej, Antoni Piechniczek przeniósł się do Wisły. Miasto zachwyciło selekcjonera już w jego młodości, jednak dopiero na emeryturze mógł podjąć decyzję o przeprowadzce.

Ostatnio byłego selekcjonera reprezentacji Polski odwiedzili reporterzy Super Expressu. Jak wyznał Piechniczek, decyzję o przeniesieniu do Wisły podjął już podczas jednego ze zgrupowań, jakie odbyło się właśnie w Wiśle. Jednak budowę domu w tym miejscu rozpoczął dopiero po zakończeniu mistrzostw świata w Hiszpanii.

Były trener nie kryje swojego szczęścia

Dom zaprojektowany jest w góralskim stylu, a wewnątrz pełno jest kwiatów. Antoni Piechniczek pokazał reporterom swoje ulubione miejsce w całym budynku. Jest to pokój, w którym znajdują się pamiątki z czasów piłkarskiej kariery, a także mini bar. To także tutaj znajduje się kominek, przy którym Antoni Piechniczek zasiadał, kiedy TVP transmitowało jego rozmowy z Andrzejem Zydorowiczem.

- Spędziłem – i spędzam nadal, zwłaszcza zimową porą – sporo czasu przy tym kominku. Zdaję sobie sprawę, że dzięki rozmowom z redaktorem Andrzejem Zydorowiczem z TVP Katowice, ten kominek stał się popularny w całej Polsce. Wspominam to z sentymentem, bo... człowiek był wtedy młodszy o te 40 lat i miał przed sobą inne perspektywy, niż dziś – zaznaczył były selekcjoner.

W pokoju znajduje się mnóstwo pamiątek, odznaczenia, puchary czy też pamiątkowe zdjęcia. Jak się okazuje, były trener zbierał niegdyś także kufle do piwa. Jak zaznaczył, była wtedy taka moda, której i on uległ.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU