Jeśli obrusy, ubrania, pościel czy narzuty na łózko możemy wyprać bez żadnego problemu to dywan potrafi nastręczyć wielkich trudności w czyszczeniu. Jak zatem pozbyć się zabrudzeń, kurzu czy plam z naszych dywanów, aby nie musieć później leczyć bólu pleców. Istnieje sporo domowych sposobów na czyszczenie dywanów, które pozwalają na oszczędzenie czasu, energii i wydatków.

Wiadomo, ze najłatwiej jest zwinąć dywan i zawieźć go do pralni chemicznej, gdzie cała ciężka praca zostanie wykonana za nas. Jednak koszty czyszczenia dywanów przez profesjonalistów są nierzadko bardzo wysokie, co może nas szczególnie uderzyć po kieszeni, gdy chcemy jedynie wywabić jedną plamę. Jak zrobić to bez większego wysiłku w domu?

Czyszczenie dywanu w domu nigdy nie było prostsze! Jak uniknąć wysiłku przy praniu dywanów? Są proste sposoby i to za grosze!

Jak przypomina serwis Deccoria, najważniejsze to nie doprowadzić do zbyt dużego zabrudzenia dywanu, szczególnie gdy mamy w domu dzieci i zwierzęta. Wówczas odkurzanie podłogi powinno być naszym stałym rytuałem, najlepiej co drugi dzień.

Jak wyczyścić dywan bez wysiłku? Warto, zanim się zabierzemy za pranie, rozsypać sodę oczyszczoną na powierzchni runa dywanu, aby unieść je możliwie wysoko i móc w ten sposób dotrzeć jak najgłębiej ze składnikami aktywnymi. W ten sposób soda działa niczym suchy szampon.

Pranie dywanów trzeba zacząć od odkurzania i to porządnie, a później zastosować dogłębne czyszczenie – skuteczne będzie użycie roztworu szklanki amoniaku z 2 litrami ciepłej wody lub roztworu 2 łyżek soli kuchennej i pół szklanki octu. W obu przypadkach używamy zmoczonej gąbki.

Gdy mamy do czynienia z plamami lub dużymi zabrudzeniami warto przygotować coś o większej mocy. Tu przyda się pasta sodowa (woda plus soda oczyszczona), a w przypadku starych zabrudzeń warto przygotować pastę z łyżki octu i skrobi ziemniaczanej (pastę zostawiamy na plamie na dobę).

Dywan/Youtube @Therugmaniac

Jak informował portal "Życie Polska": NADCHODZĄ WIELKIE ZMIANY DLA POLAKÓW W SPOSOBIE UTRZYMANIA MIEJSC SPOCZYNKU. CHODZI O SPECJALNĄ ZGODĘ. BEZ NIEJ OSTATNIA DROGA BĘDZIE NIEMOŻLIWA

Przypomnij sobie: POJAWIŁY SIĘ NOWE INFORMACJE O STANIE ZDROWIA KAMILA DURCZOKA. SZPITAL WYDAŁ SPECJALNY KOMUNIKAT W SPRAWIE. WIADOMO, W JAKIM STANIE BYŁ DZIENNIKARZ

Portal "Życie Polska" pisał również: PORUSZAJĄCE INFORMACJE O KRÓLOWEJ ELŻBIECIE II! NA JAW WYSZŁY DONIESIENIA O STANIE ZDROWIA BRYTYJSKIEJ MONARCHINI. PODDANI SĄ PEŁNI OBAW O JEJ ŻYCIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SEBASTIAN FABIJAŃSKI OSTRO O KOLEGACH Z BRANŻY ZABIERAJĄCYCH GŁOS W SPRAWIE UCHODŹCÓW. AKTOR PRZEKONUJE, ŻE JEST ZMĘCZONY SYTUACJĄ W KRAJU. CO MÓWIŁ