Jak informuje serwis O2, już wkrótce Polacy będą musieli zacząć stosować się do nowych przepisów związanych z organizacją pochówku i pogrzebów. Rząd już zapowiada wielkie zmiany w tym zakresie. Tą zmianą dotknięte zostaną rodziny, których bliski zmarł z powodu choroby zakaźnej.

Wiadomo, że w tej chwili rząd zaczął wzmożone prace nad zmianami w prawodawstwie i szykuje projekt nowej ustawy o cmentarzach i pochówku zmarłych. Powodem tego jest fakt, że duża część przepisów ma już ponad 60 lat i pochodzi jeszcze z czasów PRL, przez co stała się przestarzała. Zgodnie z informacjami podanymi przez „Fakt”, jedna z podstawowych nowości ma być stworzenie tzw. rejestru grobów.

Szykują się zmiany w zakresie organizacji pochówku i pogrzebów. Dotkną w pewnej mierze osób zmarłych na chorobę zakaźną. O co chodzi?

Rejestr grobów sprawi, że każdy z nas zyska możliwość znalezienia w Internecie grobów szukanych przez nas osób. Jednak sporo kontrowersji wiąże się z wprowadzeniem nowych regulacji dotyczących zmarłych osób z powodu choroby zakaźnej. Jeśli dojdzie do zmiany przepisów to na taki pochówek zgodę będzie musiał wyrazić sanepid. Jednak ma być prostsze rozwiązanie tej sprawy.

- Osoby zmarłe na choroby zakaźne powinny być kremowane – powiedział w rozmowie z "Faktem" Krzysztof Wolicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego.

Prawo do grobu będzie obowiązywać przez 30 lat. Po tym czasie, jeśli nie nastąpi zgłoszenie o prawo do przedłużenia ze strony rodziny czy bliskich i nie zostanie wniesiona kolejna opłata na 20 lat to wówczas mogiłę będzie można przeznaczyć na nowy grób.

Cmentarz/screen Youtube @DobaTV
Cmentarz/screen Youtube @DobaTV

Jak informował portal "Życie Polska": AGNIESZKA WŁODARCZYK POSTANOWIŁA STANĄĆ W OBRONIE KOLEŻANKI Z BRANŻY. CHODZI O WYGLĄD I WIZERUNEK. GWIAZDA MA DOŚĆ DĄŻENIA DO NIEISTNIEJĄCEGO IDEAŁU

Przypomnij sobie: INTERNAUTKA UDOWADNIA, ŻE NIE TRZEBA WYDAWAĆ FORTUNY NA UBRANIA W SKLEPACH, BY WYGLĄDAĆ FENOMENALNIE. KOBIETA WYNAJDUJE ISTNE PEREŁKI W LUMPEKSACH

Portal "Życie Polska" pisał również: MAJA OSTASZEWSKA RUSZYŁA NA POMOC MIGRANTOM NA POLSKIEJ GRANICY. AKTORKA SPĘDZIŁA NA PODLASIU BLISKO TYDZIEŃ. NIE WAHAŁA SIĘ WESPRZEĆ POTRZEBUJĄCYCH

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SEBASTIAN FABIJAŃSKI OSTRO O KOLEGACH Z BRANŻY ZABIERAJĄCYCH GŁOS W SPRAWIE UCHODŹCÓW. AKTOR PRZEKONUJE, ŻE JEST ZMĘCZONY SYTUACJĄ W KRAJU. CO MÓWIŁ