Znanych jest tylko 1500 rodzajów drożdży, co stanowi około 1 procent istniejących gatunków. Od 4000 lat p.n.e. drożdże są używane jako środek zakwaszający do wyrobu chleba i ciast oraz fermentacji piwa i wina.

Drożdże mają wiele zastosowań poza kuchnią

Istnieje również wiele pozytywnych zastosowań drożdży w ogrodzie. Pozbądź się ślimaków na swoim podwórku bez używania toksycznych chemikaliów dzięki przyjaznemu dla ziemi rozwiązaniu pułapki na ślimaki drożdżowe.

Dzięki tej metodzie nawet duże ilości ślimaków można bezpiecznie usunąć z ogrodu. Staromodny środek polegający na pominięciu spodków do piwa, aby przyciągnąć ślimaki, zawdzięczał swój sukces drożdżom w piwie.

Ślimaki są wciągane do fermentującej mieszanki suszonych drożdży, soli, cukru i ciepłej wody wlewanej do otwartych słoików z masonem. Ustaw te słoiki w ziemi pod takim kątem, aby ślimaki mogły łatwo wpełznąć do otwartej paszczy i utopić się w mieszaninie.

Przyspieszacz kompostu

Przyspiesz czas przetwarzania domowego kompostu z drożdżami. Wytwarzanie kompostu z resztek żywności pozwala zawrócić do gleby cenne składniki odżywcze. Ta forma śmieci zapewnia ogrodnikom tanią i zieloną alternatywę dla kupowanych w sklepach nawozów chemicznych.

Japoński system znany jako bokashi opiera się na fermentacji odpadów organicznych w celu wytworzenia kompostu. Skrawki umieszcza się w plastikowym wiadrze z pokrywką, następnie dodaje się drożdże, kwas mlekowy i wodę. W ciągu siedmiu dni kolonie drożdży wytwarzają płyn używany jako nawóz dla roślin, a pozostała materia jest zakopywana pod ośmiocentymetrową glebą, aby wzbogacić ogród.

Zielony nawóz do krzewów róży

Róże to cenione krzewy kwitnące o pachnących kwiatach. Użyj „zielonego” nawozu, aby zachęcić krzewy róż do produkcji większej liczby pąków. Mieszanka drożdży piwnych i wody nałożona na korzenie krzewu różanego sprzyja tworzeniu pąków. Aby zmusić pąki do wzrostu, wymieszaj 3 łyżki. drożdże z 10 litrami wody. Aby utrzymać kwitnienie przez cały sezon, użyj 2-4 łyżek. drożdże rozpuścić w 10 litrach wody i nałożyć, gdy tylko krzaki zaczną kwitnąć.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Zamiast ślubu pożegnanie na zawsze. Odpowiedzialny za to człowiek pozostaje na wolności, a niedoszła panna młoda opłakuje ukochanego

Zerknij: Powrót uczniów do szkół na jesień wcale nie jest taki pewny. Minister Czarnek spodziewa się czwartej fali koronawirusa. Co zaplanowana w tej sytuacji