Już od ponad roku uczniowie przeżywają trudny czas jeśli chodzi o sposób nauki. Z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2 szkoły przeszły na zdalny lub hybrydowy tryb nauczania.

Wiele osób było niezadowolonych z tego powodu wskazując na znaczne pogorszenie poziomu edukacji, wiedzy oraz umiejętności wykazywanych przez dzieci i młodzież.

Wydawać by się mogło, ze dzięki szczepieniom i stabilnej sytuacji dotyczącej zakażeń ten problem zostanie zażegnany i uczniowie będą mogli już na stałe podjąć ponownie naukę stacjonarną, ale nic bardziej mylnego.

Portal „goniec.pl” donosi o ostatnim wywiadzie ministra edukacji i nauki, w którym zapowiedział, że czwarta fala koronawirusa jest bardzo prawdopodobna, co w dużym stopniu wpłynie na funkcjonowanie szkół.

Szkoła/YouTube @Teraz Wiem
Szkoła/YouTube @Teraz Wiem

Alternatywne rozwiązania

Przemysław Czarnek w audycji „W otwarte karty” na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia przyznał, że obecnie pod uwagę brane są pod uwagę różne scenariusze.

„Przygotowujemy się na powrót do szkół 1 września w trybie stacjonarnym, ale musimy mieć w swoich planach alternatywne rozwiązania na wypadek, gdyby czwarta fala pokrzyżowała nasze plany” – poinformował szef resortu.

Wiadomo już, że czwarta fala pandemii koronawirusa ma nadejść już we wrześniu i będzie spowodowana głównie wariantem Delta, która jest bardziej zakaźna i niebezpieczna.

Co o tym myślicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zadziwiające słowa Donalda Tuska na temat zarobków swojego syna w spółce miejskiej. Polityk ujawnił sumę, która może zaskoczyć wiele osób

Jak informował portal „Życiepl.com”: Nowe informacje na temat stanu papieża Franciszka. Ojciec Święty przeszedł operację w klinice Gemelli. Watykan ujawnił co się stało z liderem Kościoła

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia księżnej Kate. Rzecznik pałacu potwierdził pojawiające się w mediach doniesienia. Co się stało

Sprawdź także ten artykuł: Mężczyźnie skarbówka zajęła konto z powodu niepłaconego abonamentu RTV. Zaskoczył wszystkich podczas rozprawy sądowej. Co się stało