Jak podaje portal "O2", większość środków do czyszczenia toalet to szkodliwe substancje chemiczne. Na szczęście istnieją proste, a co najważniejsze bezpieczne domowe sposoby na zachowanie czystości w toaletach. Do tego nie kosztują zbyt wiele, a nie ustępują skutecznością środkom ze sklepu.

Proszek nie tylko do prania, sól i ocet nie tylko do kuchni

W hotelach, gdzie z toalet korzysta wiele różnych osób, niezbędne jest dbanie o czystość i higienę toalet. Ich pracownicy mają na to swoje sposoby. Jeden z nich to przygotowanie własnego środka. Wystarczą zaledwie trzy składniki, które każdy z nas znajdzie w swoim domu. Co będzie nam potrzebne?

Do przyrządzenia środka czyszczącego potrzebna będzie po 1 łyżce proszku do prania i soli, a także 3 łyżki octu. Wszystkie składniki dodajemy do miski i mieszamy do rozpuszczenia składników sypkich. Potem całość wlewamy do muszli klozetowej. Następnie czyścimy wnętrze toalety szczotką do WC.

Mycie toalety. Źródło: Youtube Take Look
Mycie toalety. Źródło: Youtube Take Look
Mycie toalety/YouTube @Take Look

Preparat równie dobrze sprawdzi się przy czyszczeniu zewnętrznych części toalty, w tym deski, a także wanny czy umywalki.

Soda i cytryna to zgrana drużyna

Równie skutecznymi produktami przy czyszczeniu toalet mogą okazać się soda oczyszczona oraz sok z cytryny. Wystarczy rozprowadzić sodę oczyszczoną po wnętrzu muszli klozetowej, a następnie pokropić ją sokiem z cytryny.

Toaleta/YouTube @WP
Toaleta/YouTube @WP
Toaleta/YouTube @WP

Całość należy pozostawić na kilka godzin, dla uzyskania lepszego efektu. Po ich upływie, całość myjemy szczotką do WC i spłukujemy. Efekt może nas przyjemnie zaskoczyć. Trik jest prosty, tani i bardzo skuteczny, a przy tym pozostaje bezpieczny dla naszego zdrowia.

A wy, jakie macie domowe patenty na czyszczenie toalet?

To też może cię zainteresować: Ślimaki w pośpiechu opuszczą ogród. Prosty i efektywny sposób uchroni twoje rośliny

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rodzina Martyniuków mierzy się z kolejnymi problemami. Zenek Martyniuk pełen niepokoju o mamę. Z jakiego powodu

O tym się mówi: Premier Mateusz Morawiecki przekazał dobre informacje dla seniorów. Zdradził, kiedy do emerytów trafią wyższe świadczenia