Jak podaj portal "Super Express", w środę odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, dotycząca założeń Polskiego Ładu. Szef Rady Ministrów zdradził, kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia kwoty wolnej od podatku i wyższych emerytur.

Mateusz Morawiecki o Polskim Ładzie

"W 100 dni od dzisiaj przedstawimy konkrety dotyczące 10 kluczowych punktów zmian w ramach Polskiego Ładu" - taka zapowiedź padła z ust premiera Mateusza Morawieckiego w czasie środowej konferencji prasowej. Dodał, że "za moment" do Sejmu trafi projekt ustawy, która podniesie kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł.

Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/YouTube @Czas to pieniądz

Szef Rady Ministrów dodał, że przez 100 dni liczonych od 2 czerwca będą trwały prace nad opracowaniem konkretnych rozwiązań zaproponowanych przez Zjednoczoną Prawicę w ramach Polskiego Ładu. "Konkretnie, konsekwentnie, wiarygodnie" - zapewnił szef rządu.

W czasie konferencji premier Morawiecki wskazał 10 punktów, które na przestrzeni najbliszych 100 dni, będą stanowiły priorytet dla rządu. Pierwszym z nich jest wspomniane podniesienie kwoty wolnej od podatku do wysokości 30 tys. zł. Kolejnym jest uwolnienie od podatku świadczeń emerytalnych do kwoty 2,5 tys. zł.

W kolejnych punktach znalazły się: zniesienie limitów do lekarzy specjalistów, opracowanie harmonogramu zwiększenia wydatków na służbę zdrowia (mają one wzrastać do 7 proc. PKB); zniesienie konieczności wpłacania wkładu własnego i uwolnienie od formalności budowy domów do 70 m2; wprowadzenie rodzinnego kapitału wychowawczego; a także wprowadzenie programu inwestycji strategicznych.

Premier mówił również o projekcie dopłaty do paliwa rolniczego, a także ułatwienie bezpośredniej sprzedaży dla rolników, a także budowa Małych Centrów Nauki Kopernik.

Jak oceniacie plany przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego?

To też może cię zainteresować: Ważne informacje dla seniorów. Od czerwca zaczną obowiązywać nowe limity. Co to oznacza dla emerytów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski przestrzega Polaków. Nadchodzące wakacje będą dla nas trudne. Z jakiego powodu

O tym się mówi: Piotr Żyła potwierdził krążące od dawna plotki. W sieci zawrzało. Fani skoczka nie kryją radości