Rybiki srebrzyste to przeważnie (bardzo przerażające) uciążliwe szkodniki, ale według ekspertów z programu rozwoju spółdzielczego Departamentu Entomologii w Penn State mogą niszczyć książki, tapety i ubrania swoimi ekskrementami. Jeśli znajdziesz rybiki w swoim domu, na pewno chcesz, aby szybko zniknęły, ale pestycydy nie są jedyną drogą. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby uzyskać skuteczny plan zwalczania szkodników.

YT

Zamykaj jedzenie szczelnie w słoikach

Nie chcesz wyrzucać miski swoich ulubionych płatków tylko dlatego, że, że pływają w nich wijące się owady. Penn State zaleca umieszczanie suchych produktów, takich jak płatki zbożowe, makaron, ryż, komosa ryżowa, mąka, cukier i karma dla zwierząt domowych, w solidnych, szczelnych pojemnikach, aby uniemożliwić rybikom dotarcie do tych kuszących źródeł pożywienia.

Zmniejsz wilgoć

Rybiki srebrzyste rozwijają się w wilgotnym środowisku, mówi James Norton z Fantastic Pest Control w Londynie. Pozbądź się ich ulubionych warunków, używając osuszacza w wilgotnych piwnicach, uszczelniając nieszczelne rury i upewniając się, że łazienka jest dobrze wentylowana. Według stanu Penn State należy również chronić przed czynnikami pogodowymi, uszczelniając zewnętrzne pęknięcia za pomocą uszczelnienia i upewniając się, że rynny i rury spustowe są czyste, aby woda mogła spływać i odpływać.

Wyrzuć starocie

Ryby srebrzyste uwielbiają też chować się w starych papierach, czasopismach i książkach i delektować się nimi, więc jeśli masz tendencję do oszczędzania każdego kawałka papieru, który przechodzi przez biurko, być może będziesz musiał trochę wyczyścić. Pozbądź się rzeczy, na które nie patrzyłeś od zawsze, i przechowuj rzeczy, z którymi nie możesz się rozstać, w hermetycznych pojemnikach, zwłaszcza jeśli dokumenty są przechowywane w piwnicy lub na strychu. Gdy się już pojawią, patyczki nasączone kwasem borowym powinny pomóc w zwalczeniu tych szkodników.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Konfrontacja braci jest coraz bliżej. Czy Harry’emu i Williamowi uda się zażegnać konflikt w rodzinie królewskiej

Zerknij: Monika Mrozowska ma cięższe dni? Opublikowała wpis, w którym mówi o braku szczęścia i sposobie na przetrwanie