Skórki od bananów zawierają mnóstwo składników odżywczych, takich jak wapń, magnez, fosfor i potas. Używając ponownie skórki bananowej, możesz łatwo stworzyć idealny koktajl składników odżywczych, aby następnie nakarmić swoje rośliny. Domowa mieszanka powstrzyma również małe pasożyty i robaki.

Niezwykłe zastosowanie skórki banana dla odżywienia roślin

Zacznij od pokrojenia skórki banana na mniejsze kawałki. Weź około litrowy słoik i napełnij go do połowy wodą. Następnie wrzuć kawałki skórki banana do środka i zamknij pokrywkę. Tak powstałą miksturę pozostaw w zamkniętym słoiku na tydzień.

Po upływie tego czasu, przelej płyn przez sito, odsączając dokładnie wymoczone kawałki skórki. Powstałą odżywkę przelej do butelki i rozpocznij odżywianie swoich roślin! Wystarczy podlać powstałą miksturą.

Ta sprytna sztuczka gospodyni z pewnością uszczęśliwi Twoje rośliny! Ze skórkami bananów, które są tak bogate w składniki odżywcze, jest to świetny sposób na ich wykorzystanie!

Newsner.com

Czy jeszcze może się pochwalić skórka banana? Podczas sadzenia róż należy zakopać trochę skórki na dnie dołka. Spróbuj wysuszyć je w czarną skórę, a następnie zmiażdżyć, aby uzyskać proszek ze skórki banana, który świetnie nadaje się do ogrodu. Jedzenie skórek bananów jest również gorącym tematem i podobno zapewniają one wszelkiego rodzaju korzyści zdrowotne, a nawet wybielają zęby. Niektórzy używają wewnętrznej strony skórki banana do polerowania butów. Ktoś z Was próbował?

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Małżeństwo mając dwie córeczki, doczekało się kolejnych dzieci. Ich trojaczki okazały się bardzo wyjątkowe. O co chodzi

Zerknij też tutaj: Ile zarabiają uczestnicy „Sanatorium miłości”? Wielka tajemnica produkcji wyszła na jaw

Nie przegap tych newsów: Wyszło na jaw, w jaki sposób Maria Kaczyńska oceniła pierwszego męża córki. Padły mocne słowa