Jak podaje portal "Interia", czyszczenie okien nie wymaga drogich środków chemicznych, jakie znajdziemy na sklepowych pułkach. Równie skuteczne są domowe sposoby, które nie tylko nie nadszarpną domowego budżetu, ale także są w pełni ekologiczne. Do tego z pewnością wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w spiżarni. Oto sprawdzone domowe sposoby na czyste okna.

Ocet i sól

Połączenie octu i soli sprawdzi się w czyszczeniu nawet najbardziej zabrudzonych okien, również tych kuchennych, na których osiada tłuszcz. Przygotowanie domowego środka czyszczącego z octu i soli jest naprawdę proste.

Sól/Pixabay
Sól/Pixabay
Sól/Pixabay

Wystarzy zmieszać 3 łyżki soli z połową szklanki octu i 2 szklankami zimnej wody. Całość mieszamy do momentu aż sól całkowicie się nie rozpuści. Najlepiej wlać roztwór do butelki z atomizerem, dzięki której łatwo będzie mieszankę rozprowadzić na szybie. I gotowe!

Ziemniaki

Jeśli zmagamy się z uporczywymi plamami na oknie, warto skorzystać z surowego ziemniaka. Wystarczy obrać ziemniaka, dokładnie go oczyścić i przekroić na pół. Wystarczy przetrzeć zabrudzenie ziemniakiem, a następnie wymyć szyby roztworem octu i soli, przygotowanym zgodnie z powyższym przepisem.

Ziemnik/Pixabay
Ziemnik/Pixabay
Ziemniak/Pixabay

Ocet winny na mniejsze zabrudzenia

Jeśli nasze okna nie są mocno zabrudzone, można je wyczyścić za pomocą mieszanki octu winnego i wody. Wystarczy je zmieszać w proporcji 1 szklanka octu winnego na 3 szklanki wody. Aby nadać domowemu środkowi myjącemu świeży zapach, możemy wkroplić do niego naturalnego olejku zapachowego.

A wy, jakie macie patenty na mycie okien domowymi sposobami?

To też może cię zainteresować: Oto prosty sposób na wyczyszczenie pralki przy użyciu zaledwie 4 nieoczekiwanych składników

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Statek uchwycony „unoszący się na niebie” na dziwacznym zdjęciu. O co chodzi

O tym się mówi w Polsce: Zapadł wyrok w sprawie Daniela Martyniuka! Czy i tym razem synowi króla disco polo się upiekło

O tym się mówi na świecie: Nie milkną echa wywiadu udzielonego przez Harry'ego i Meghan Markle. Książę William ma być zdruzgotany