Piekarnik? Pewnie. Szafki kuchenne? Rób to regularnie. Ale pralka ? Nawet nie uważałam tego za coś, co mogłoby się zabrudzić. Oczywiście to niewłaściwe podejście.

Pralka też wymaga czyszczenia

Większość bakterii może przetrwać, jeśli myjesz w niskich temperaturach. Co więcej, świetnie radzą sobie w takich warunkach. Ponadto może zacząć rosnąć pleśń i grzyby, które nadają ubraniom i pościeli zauważalnie nieprzyjemny, ostry zapach.

Na szczęście w szwedzkiej gazecie Expressen znaleźliśmy prosty przewodnik dotyczący prawidłowego czyszczenia maszyny! Najlepszy ze wszystkich? Wymaga tylko 4 prostych składników i nie jest w najmniejszym stopniu skomplikowana.

Czego będziesz potrzebowała:

*Woda

*Kwas cytrynowy

*Kwas askorbinowy

*Tabletki z detergentem.

Jak czyścić pralkę:

1: Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest otwarcie komory, do której zwykle wsypuje się proszek / płyn do prania. Jeśli zauważysz pleśń, wypłucz ją.

2: Wlej 6 litrów wody do bębna. Teraz wymieszaj pół worka kwasu askorbinowego z połową porcji kwasu cytrynowego w ciepłej wodzie i wlej również do bębna.

3: Rozpocznij długi program z praniem wstępnym, praniem głównym i dodatkowym płukaniem, wszystko w jak najwyższej temperaturze.

4: Otwórz i opróżnij filtr.

5: Teraz dodaj 6 tabletek detergentu do zmywarki i uruchom na tym samym programie, co ostatnio.

YT

6: Weź gąbkę i wyczyść otwór pralki.

7: Dodaj jeszcze 6 tabletek detergentu i uruchom trzeci raz program!

8: Teraz patrz, jak czyste jest wnętrze twojego urządzenia. Będzie działać cuda z wszystkimi twoimi brudnymi ubraniami. Pamiętaj, aby po każdym użyciu pozostawić drzwi otwarte na pewien czas, aby można było dokładnie wysuszyć wnętrze.

Co o tym sądzicie? Jak radzicie sobie z czyszczeniem własnej pralki?

O tym się mówi: Niepokojąca wizja Baby Vangi na 2021 rok. Komu uda się złamać kod zawarty w przepowiedni

Zerknij też tutaj: Zamiast pieśni religijnej wierni usłyszeli coś zupełnie innego. Wielka wpadka podczas emisji mszy świętej. O czym mowa