Wydaje się, że cały statek wycieczkowy przeciwstawia się grawitacji, unosząc się w powietrzu nad powierzchnią morza na tym zdjęciu zrobionym u wybrzeży Kornwalii. Dave Medlock zauważył dziwną zjawę, gdy spacerował z psem spędzając weekend.

Niezwykła iluzja optyczna

Mirror

Ale statek oczywiście znajdował się w wodzie - wydawało się, że unosi się na wodzie z powodu zjawiska znanego jako „wyższy miraż”. Efekt ten jest spowodowany wyginaniem się promieni świetlnych, które przemieszczają obraz i sprawiają, że pojawia się on nad miejscem, w którym naprawdę się znajduje. Miraż sprawił, że statek wycieczkowy P&O zauważony u wybrzeży Lyme Bay w Devon wyglądał, jakby leciał.

Mirror

Wyższy miraż opisuje spektakl, w którym przemieszczony obraz wydaje się być umieszczony nad rzeczywistym obiektem. Występuje, gdy powietrze poniżej linii wzroku jest zimniejsze niż powietrze nad nim.

Pan Medlock powiedział: „Zrobiłem to zdjęcie w niedzielę 7 marca, kiedy spacerowałem z psem nad brzegiem morza. „Wygląda na coś z "Powrotu do przyszłości", ale wiem, że to szczególny rodzaj miraż”.

To niewiarygodne zjawisko jest prawdopodobnie znane marynarzom i mieszkańcom wybrzeża, którzy mieli szczęście, że widzieli je już wcześniej. Ale oszałamiające zdjęcia przedstawiające to zjawisko trafiły na pierwsze strony gazet, przedstawiając spektakl znacznie szerszej publiczności.

Przemawiając po tym, jak jego post stał się wiralowy, Colin powiedział, że od tamtej pory odkrył, co spowodowało to zjawisko. Powiedział: „Było to spowodowane tworzeniem się chmur bliżej brzegu, które zmieniały kolor wody bliżej lądu. „Łódź, będąc dalej, znajdowała się na bezchmurnym obszarze i dlatego niebo odbijało morze - sprawiając, że wyglądało to tak, jakby łódź się unosiła”.

Ładne, czy niepokojące?

O tym się mówi: Dodatkowe pieniądze zostały przesłane na konta Polaków. Kto mógł liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki

Zerknij: Nikt nie był w stanie pojąć, w jaki sposób psu udało się znaleźć miejsce ostatniego spoczynku swojego Pana. Poruszająca historia psiej miłości