Pralka jest jednym z najważniejszych sprzętów AGD w naszych mieszkaniach i domach. Aby służyła nam jak najdłużej wystarczy zwrócić uwagę na kilka rzeczy i wyrobić odpowiednie nawyki.

Jak pozbyć się brudu z bębna?

Czyszczenie pralki okazuje się być bardzo proste i nie wymaga ani sporych nakładów, ani wysiłku z naszej strony.

Wystarczy zaopatrzyć się w zwykły detergent, a następnie nastawić z nim pusta pralkę na program 90 stopni. Całą sekwencję trzeba powtarzać regularnie co około 2 tygodnie.

Dzięki temu pralka będzie czysta w środku i nie będzie w niej zalegającego brudu pozostałego z naszego prania.

Ewentualnie można zastosować także domowe środki takie jak soda oczyszczona i ocet.

Inny prosty sposób

Ze sprawdzonych sposobów na pozbycie się zanieczyszczeń i kamienia z pralki podaje się także użycie zwykłej tabletki do zmywarki.

Wystarczy wyciągnąć ją z folii, umieścić w pojemniku, do którego wsypujemy zazwyczaj proszek do prania, a następnie nastawić na program 60 lub 90 stopni.

Tutaj wystarczy, żeby powtarzać ten trik miej więcej co trzy miesiące.

Pralka, pranie/Youtube arturpracz
Pralka, pranie/Youtube arturpracz

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Trzeba pamiętać też, że pralka jest duża i potrzebuje odpowiedniego miejsca. Należy zadbać by pomiędzy nią, a innymi sprzętami był kilkucentymetrowy odstęp.

Czasami pojawiają się również problemy z nadmiernymi drganiami pralki, które doprowadzają do jej przesuwania. Należy sprawdzić wówczas czy sprzęt jest odpowiednio wypoziomowany.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Taki guz to ekstremalnie rzadki widok, który zaskoczył nawet lekarzy. Kobieta wyglądała jak w zaawansowanej ciąży. Jak to się mogło stać

Jak informował portal „Życiepl”: Halinka z „Sanatorium Miłości” wystąpiła w „PnŚ”. Po jej wizycie na prowadzącą program wylała się fala krytyki. Co się wydarzyło podczas wywiadu

Z życia gwiazd informowaliśmy o: Krzysztof Ibisz poprosił swoja wybrankę o rękę. Kim jest narzeczona słynnego prezentera Polsatu? Wiele osób może być zaskoczonych jego wyborem

Zobacz także: Poszukiwania Jana Lityńskiego wciąż w toku. Co z opozycjonistą PRL? W akcji biorą udział płetwonurkowie, którzy odnaleźli Piotra Woźniaka-Staraka