Jak informuje Super Express, w akcję poszukiwawczą zmarłego tragicznego 75-letniego opozycjonisty, który wpadł do rzeki Narwi, ratując ukochanego psa pod którym załamał się lód.

Świadkiem zdarzenia była żona znanego opozycjonisty PRL. Właśnie na prośbę pogrążonej w żałobie wdowy i przyjaciół Jana Lityńskiego na miejscu tragedii pracuje Grupa Specjalna Płetwonurków RP, czyli najbardziej elitarna jednostka wodna w naszym kraju.

W tej chwili wszelkie działania poszukiwawcze zmierzają w kierunku możliwie najszybszego odszukania zwłok zmarłego Jana Lityńskiego. Jak informuje „SE” szef grupy, Maciej Rokus, w ciągu najbliższego miesiąca ciało zmarłego powinno zostać odnalezione.

Trwa akcja poszukiwawcza ciała Jana Lityńskiego. Na miejscu tragedii pracuje specgrupa płetwonurków

O tej grupie płetwonurków zrobiło się głośno w mediach, gdy specjalistom udało się odnaleźć ciało Piotra Woźniaka-Staraka w sierpniu 2019 roku, który utonął na jeziorze Kisajno na Mazurach. Wtedy nurkowie zabrali się do akcji poszukiwawczej o ogromnym rozmachu.

Do tej pory płetwonurkom udało się dokonać kontroli ponad 2,5 tysiąca metrów koryta rzeki Narew. Akcję ułatwiają warunki pogodowe, a widzialność na dnie rzeki rpzy pomocy urządzeń hydrograficznych jest wystarczająca. Lód coraz mniej utrudnia poszukiwania, w koryto rzeki jest czyste i przejrzyste.

„Podejmujemy dalsze decyzje, które newralgiczne punkty w korycie rzeki sprawdzać ze względu na budowę koryta i tendencje nurtu” – powiedział „SE” lider Płetwonurków RP. Grupa ma również przygotowywać model aktywności Narwi, który ma unaocznić, jak ciało jana Lityńskiego ma zachowywać się w toni wody.

Nurt rzeki jest silny, zatem niemal w stu procentach wykluczone jest, aby ciało znajdowało się w bardzo bliskiej odległości o miejsca zdarzenia. Narew wpada do Zalewu Zegrzyńskiego, zatem ciało zdaniem specjalistów powinno znaleźć się w ciągu następnego miesiąca.

Twitter

Jak informował portal "Życie PL": MŁODA KOBIETA DOSZŁA DO OGROMNEJ WAGI I NIE MOGŁA ZNIEŚĆ ŻYCIA. PODJĘŁA POTĘŻNY WYSIŁEK I POKAZAŁA, ŻE CHCIEĆ TO MÓC. ZRZUCIŁA PONAD 113 KILOGRAMÓW

Przypomnij sobie: ADAM MAŁYSZ ZALICZYŁ POTĘŻNĄ WPADKĘ! ABY ZACHOWAĆ WIZERUNEK MUSIAŁ DZIAŁAĆ OD RAZU. CZUJNI FANI NIE MIELI SKRUPUŁÓW I OD RAZU WYPOMNIELI BŁĄD

Portal "Życie PL" pisał również: FASCYNUJĄCE ZDJĘCIE Z NOWORODKIEM W ROLI GŁÓWNEJ OBIEGŁO JUŻ CAŁY ŚWIAT! LEKARZ, KTÓRY POMÓGŁ DZIECKU PRZYJŚĆ NA ŚWIAT WYDAŁ WYMOWNY KOMENTARZ

Pisaliśmy również o: WIELKA POMYŁKA PODCZAS OSTATNIEJ DROGI! WSZYSTKO WYSZŁO NA JAW PODCZAS CEREMONII. DOSZŁO DO KURIOZALNEJ ZAMIANY OSÓB. BLISCY OBURZENI SYTUACJĄ