Od dawna wiadomo, że picie herbaty ma wiele pozytywnych dla nas skutków. Wśród nich są między innymi: opóźnianie procesów starzenia, stymulowanie ośrodkowego układu nerwowego, powstrzymywanie rozwoju próchnicy, wzmocnienie płuc, działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne, przeciwdziałanie miażdżycy i zawałom serca.

Warto też wiedzieć, że wykorzystać można też fusy, które nam zostają po wypiciu herbaty.

Jak można je wykorzystać dla urody?

Fusy można wykorzystać jako okłady na opuchnięte i zmęczone oczy. Najlepiej tutaj używać takich bez dodatków i niearomatyzowanych. Liście herbaty wystarczy zawinąć w papier i położyć na chwilę na powieki.

Słabym naparem z wykorzystanych fusów można też płukać usta, dzięki temu zęby będą zdrowsze. Oprócz tego wiele osób zachęca by przecierać skórę, a nawet drobne rany. Dzięki temu przyśpiesza się proces gojenia.

herbata / YouTube: Marek Skoczylas
herbata / YouTube: Marek Skoczylas

Jak można je wykorzystać w domu?

Również w naszych domach można pożytecznie wykorzystać herbaciane fusy. Są one przydatne w polerowaniu drewnianych podług i mebli. Liście powinny być wówczas lekko wilgotne.

Pozostałości po czarnej niearomatyzowanej herbacie sprawdzą się także jako nawóz do naszych roślin o kwaśnym lub neutralnym odczynie. Poprawiają one wilgotność gleby, a także zwiększają w niej zawartość azotu.

Fusy skutecznie rozpuszczą również przypalony tłuszcz. Wystarczy umieścić zużytą torebkę na patelni i zalać wodą. Garbniki po kilku godzinach rozpuszczą cały tłuszcz.

To też może cię zainteresować: Historyczny sukces podróży kosmicznych. Łazik wylądował bezpiecznie na Marsie. Są już pierwsze fotografie z planety. Co wiadomo o misji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Stan zdrowia Bogusława Lindy pozostawia wiele do życzenia. Aktor ma poważne problemy. Co się dzieje

O tym się mówi: Sportowiec zapadł w śpiączkę, a kiedy się obudził stało się coś niesamowitego. To zaskoczyło wszystkich. O co chodzi

Portal „Życie.pl” pisał również o: Lucyna Grobicka była jedną z uwielbianych pogodynek w Polsce. Okoliczności nagłego odejścia „Mgiełki” nie zostały wyjaśnione. Prawda powala na kolana