Jak podaje portal Super Express, dziś równo o godzinie 12 w siedzibie partii Prawo i Sprawiedliwość miała miejsce konferencja prasowa, podczas której politycy dyskutowali na temat przyszłości Europy.

Podpisano ważny dokument!

Co więcej, dziś w wielu europejskich krajach podpisywana została deklaracja., która ma na celu zaznaczenie suwerenności narodów. Jak się okazuje, deklarację taką podpisali przedstawiciele francuskiej partii Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen, a także węgierska partia Victora Orbana.

- Nie chcemy rewolucji obyczajowej. Nie chcemy ograniczenia wolności. Nasz wspólny dokument zawiera akceptację dla Unii Europejskiej, ale przestrzega przed pewnymi zjawiskami i stawia na suwerenność narodów – zaznaczył podczas przemówienia Jarosław Kaczyński.

Jak zareagują inne partie?

Prezes partii Prawo i Sprawiedliwość podkreślił także, że jego zadaniem jest zachowanie indywidualnej wolności naszego kraju, a co za tym idzie utrzymanie zwierzchności konstytucji oraz narodu. Prezes Jarosław Kaczyński zaznacza, że nie chce w zupełności odciąć się od Unii Europejskiej, ale nie zamierza akceptować sytuacji w której aby utraci swoją niezależność.

Jak jednak podejdą do tej deklaracji inne partie, szczególnie te, które nie mają tak bardzo skrajnych poglądów politycznych?