Jan Ciszewski był świetnym komentatorem sportowym. Niestety, prywatnie miewał on spore problemy – potrafił zapożyczać się u innych, a ci następnie odwiedzali redakcje, w których pracował, próbując odzyskać gotówkę.

Te problemy stały się przyczyną jego zwolnienia z Radia Katowice w 1958 roku oraz zawieszenia na dwa lata w 1962 roku. Jednak Pomponik przytacza wypowiedź Joanny Ciszewskiej, córki Jana Ciszewskiego.

Jan Ciszewski. Źródło: Youtube Polskie Radio
Jan Ciszewski. Źródło: Youtube Polskie Radio

Jan Ciszewski był ofiarą szantażystów

Zdaniem córki komentatora jej tata wcale nie miał problemów z hazardem. Pani Joanna twierdzi, że Jan Ciszewski grał, gdyż lubił to robić, jednak miał kontrolę nad swoimi działaniami i nigdy nie miał poważnych problemów z nałogiem.

Co więcej, jak podkreśliła córka sprawozdawcy, nigdy nie zmagał się z nałogiem alkoholowym – choć pijał różne rodzaje trunków, był po prostu ich koneserem. Przekonuje ona, że „nikt nigdy nie widział go pijanego”.

Jan Ciszewski był trzykrotnie żonaty, dopiero związek z Krystyną Ciszewską przyniósł mu szczęście. Przy lekarce rzucił palenie i przestał się objadać, a gdy zachorował, żona czuwała przy nim aż do końca.

Jan Ciszewski, Zbigniew Boniek. Źródło: Youtube Polskie Radio
Jan Ciszewski, Zbigniew Boniek. Źródło: Youtube Polskie Radio

Komentator wyjechał w służbową podróż po raz ostatni w 1982 roku. By złagodzić ból, niemal cały czas był pod wpływem morfiny. W sierpniu 1982 deklarował, że nie przejdzie na emeryturę, lecz zmarł już trzy miesiące później.

Wówczas okazało się, że Jan Ciszewski był szantażowany. Miał donosić na sportowców, a w zamian mógł pozostać na wolności (za grę w pokera można było trafić do więzienia). Portal Pomponik wtrąca jednak, że zdaniem oficera, który prowadził sprawę komentatora, był on nieszczery dla SB.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W INTERNECIE POJAWIŁO SIĘ ZDJĘCIE PREZYDENTA, KTÓREGO DO TEJ PORY NIKT NIE WIDZIAŁ! INTERNAUCI SĄ ZASKOCZENI TYM, JAK WYGLĄDAŁ ANDRZEJ DUDA

O tym się mówi w Polsce: PANDEMIA KORONAWIRUSA NADAL NIE ODPUSZCZA! SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. NAJBARDZIEJ ZAGROŻONE SĄ TRZY WOJEWÓDZTWA W NASZYM KRAJU

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ HARRY I MEGHAN MARKLE PODJĘLI OSTATECZNĄ DECYZJĘ. NIE MA JUŻ ODWROTU. POJAWIŁO SIĘ SPECJALNE OŚWIADCZENIE PAŁACU BUCKINGHAM

Z życia gwiazd: TRUDNO W TO UWIERZYĆ! KOLEJNA DZIENNIKARKA ODCHODZI Z POPULARNEJ STACJI TELEWIZYJNEJ! ANNA KOWALSKA POINFORMOWAŁA O ZAKOŃCZENIU WSPÓŁPRACY Z TVN